Petanque: Třetí triumf Sonntaga

Buchlovice Sport 09 / 04 / 2012

Sedmý díl populární série Hakman Cup o petanquového krále Uherskohradišťska se stal kořistí Jiřího Sonntaga z Buchlovic. Vítěz seriálu z roku 2008 letos kraloval už potřetí, ve finále přehrál uherskohradišťského Pavla Fridricha 13:8. Třetí skončil lídr šampionátu a zřejmě už jistý vítěz Petr Kamenický.
O cenné body bojovalo na velikonočním turnaji 40 koulařů. „Originálně pojal klání Vojtěch Johaník, který si přivezl koule ozdobené velikonočními obtisky. A přinesly mu štěstí... Jako hlavní sudí řídil finálový souboj,“ prozradila s úsměvem Alena Horáková, prezidentka pořádajícího Petanque klubu Stříbrné kule Buchlovice.
O palmu vítězství se nakonec poprali Jiří Sonntag a Pavel Fridrich. „Sonny měl prostě lepší formu a vyhrál zaslouženě. Ale ani poražený nebyl zklamaný. I když už totiž dvakrát vyhrál TOP 16, do finále se probojoval vůbec poprvé,“ komentovala závěrečnou bitvu Horáková. „Vyhovuje mi, když se hraje systémem každý s každým. Člověk je v laufu, rozjetý,“ vysvětlil stříbrný Fridrich. Na třetím místě skončil buchlovický lídr Hakman Cupu Petr Kamenický, který už může otevírat šampaňské. Tři díly před koncem jej o trůn připraví už jedině náhoda...
Zrcadlo výsledků: 1. Jiří Sonntag (Buchlovice), 2. Pavel Fridrich (Uh. Hradiště), 3. Petr Kamenický (Buchlovice), 4. Jiří Bukvald (Boršice), 5. Karel Řihák. Průběžné pořadí po 7 z 10 turnajů: 1. Petr Kamenický 227 (oba Buchlovice), 2. Pavel Fridrich 195, 3. Miroslav Horák 178 (Buchlovice).