Peter Sládek se na Slovensku rozstřílel

Peter Sládek se na Slovensku rozstřílel
Uherské Hradiště Sport 18 / 12 / 2010

Jednadvacetiletý útočník už nechce chodit po hostování a chce se prosadit v prvoligovém Slovácku

Peter Sládek je třetím z trojice slováckých fotbalových mušketýrů, které vám v předvánočním čase představujeme. Po Milanu Kerbrovi a Petru Reinberkovi i on začíná vystrkovat své drápky na fotbalové nebe. Stejně jako jeho dva spoluhráči z ročníku, tak i on na sebe upozornil velmi rychle, když si jej ještě v dorosteneckém věku vytáhl trenér Malura a dal mu šanci v druholigovém áčku. Jenže po zimní přestávce se musel vrátit do dorostu, který bojoval o záchranu, a tak si na svoji premiéru mezi muži počkal až do dalšího roku. To už jej trenér Jurkemik postavil proti Vítkovicím a Peter si tak připsal svůj první druholigový start. Jeho druholigová kariéra pokračovala i pod trenérem Mazurou, s nímž zažil i finále Českého poháru na Strahově, ve kterém si dokonce připsal několik minut. Pak přišel vstup do nejvyšší soutěže a s ním příchod zkušených fotbalistů. Mladí tak dostali šanci se rozehrát na hostování a Peter s Petrem Reinberkem zamířili do druholigových Vítkovic sbírat zkušenosti. „V sezóně jsem tam dal pět branek, hrával jsem pravidelně, trenér Palička mně věřil. Určitě mi to hostování pomohlo k tomu, abych nabral zkušenosti. Věřil jsem, že se po návratu do Slovácka dostanu pod trenérem Soukupem i do kádru, ale přišli další hráči jako Karel Kroupa a na mě místo opět nezůstalo. Šel jsem do Zlatých Moravců, kde jsem měl už podepsanou smlouvu, a těšil jsem se na nejvyšší slovenskou soutěž. Jenže jednání nakonec nějak nedopadla a já zůstal doma na Myjavě, kde jsem poslední půlrok hostoval,“ probírá se ve své dosavadní kariéře jednadvacetiletý Peter Sládek.
Na Myjavě mu to ale velmi sedlo. Jeho brankostroj se rozjel na plné obrátky a po podzimu se zastavil na čísle deset. O korunu podzimního krále slovenské třetí nejvyšší soutěže jej obral zkušenější Fabuš, který nastřílel o dvě branky více. „Na Myjavě jsem doma. Vždyť na stadion to mám tři minuty autem od domu. Navíc je tady super vedení, které je cílevědomé. Věří mi i trenér Hudec, který ještě vloni trénoval ligovou Senici, a to já potřebuji. Nakonec dobře dopadl i podzim. Po polovině soutěže jsme v čele a máme čtyři body náskoku. Dařilo se i mně. Deset branek z mistrovských utkání, k tomu dvě v poháru, to je povzbudivé. Přestože patřím k nejmladším, tak jsem na hřišti leadr mužstva, a to jsou v něm i takoví zkušení hráči jako Dian z Bohemians nebo Straka z žižkovské Viktorie. Pomohlo mi také, že jsem doma. Nesmím ale usnout na vavřínech a musím pokračovat i nadále,“ ví mladý ostrostřelec, že cesta na fotbalový Olymp je ještě pořádně dlouhá.
Alespoň kousek pod Olymp by mohl dosáhnout ještě v dresu Myjavy. Ta se totiž netají postupovými ambicemi a Peter by mohl u toho být i na jaře. „Majitel sice říká, že za každou cenu postupovat nechce a že si to musíme vybojovat na hřišti sami, ale podmínky jsou tady výborné. Vyhřívaná umělá tráva, skvělý kádr, který se má ještě v zimě vylepšit, vedení, které ví, co chce, takže postupu by se určitě nikdo nebránil. Po Vítkovicích je Myjava další angažmá, které mně v kariéře pomáhá. Hraji pravidelně a navíc je tady fantastická parta, takže mně to hodně dává i po lidské stránce,“ uvědomuje si pozitiva posledního půl roku Sládek.
Myjavské vedení si úspěšných fotbalistů váží, a tak jim pod stromeček nadělilo předčasný dárek. Celý tým vyrazil na týden do egyptské Hurghády, a tak zatímco jeho spoluhráči se ukazovali v kempu Slovácka, Peter si užíval pětatřicetistupňových veder. „Voda v moři byla snad teplejší než ta, co mám doma,“ usmívá se sympatický mladík a přidává: „Vedení je na Myjavě skutečně výborné, a tak, aniž by nám dopředu cokoliv říkalo či nás motivovalo, po sezóně přišel majitel s tím, že poletíme do Egypta. Už jsem říkal, že je tam i skvělá parta, a tak jsme si to náramně užili. Půlrok je opravdu vydařený. Jsme v čele soutěže, v poháru jsme vyřadili ligovou Senici i Dubnici a zastavil nás až Slovan, takže spokojenost tady určitě je.“
Přestože je na Myjavě spokojený, jeho cíle jsou přece jen vyšší. Před letním odchodem na Slovensko prodloužil ve Slovácku smlouvu a prioritou pro něj zůstává prvoligový dres Slovácka. „Ze Slovácka mně zatím nedali vědět, jestli se mnou počítají už teď do zimní přípravy. Myjava si mě chce každopádně udržet aspoň do konce sezóny a slyšel jsem něco i o zájmu Senice. Priorita je ale pro mě Slovácko. Slovácko je pro mě srdeční záležitost. Něco jsem v něm už prožil. Pořád jsem v kontaktu s hráči, nejčastěji s Rambem a Kubošem (Petr Reinberk a Lukáš Kubáň - pozn. redakce), za kterými se občas i zastavím a teď v zimní přestávce jsem je pozval k nám na Myjavu. Vážím si lidí, kteří v klubu pracují. Zatím tam ale chodím jenom na přípravu a pak se vydávám někam po hostováních,“ věří v pevnější místo v kádru Miroslava Soukupa Peter Sládek, který má před sebou velkou fotbalovou budoucnost. Věřme, že bude v prvoligovém dresu 1.FC Slovácko.   

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace