Peter Sládek: Ve Slovácku bych nehrával, tak chci pryč

Peter Sládek: Ve Slovácku bych nehrával, tak chci pryč
Uherské Hradiště Sport 10 / 02 / 2013

Slovenský útočník ve slováckých službách vidí svoji budoucnost hlavně ve Slovanu Bratislava

Peter Sládek si mohl užívat tepla a zelených pažitů v turecké Antalyi. Rozhodl se však jít vlastní cestou, neprodloužil smlouvu se Slováckem a místo tepla polyká tréninkové dávky s B-týmem v sychravém Česku. Přesto ale věří, že už za týden bude nad jeho dalším působištěm svítit slunce.
Když jsme spolu hovořili před týdnem, řekl jste, že v nejbližších dnech by se mělo odtajnit vaše nové působiště. Kdo tedy má o vaše služby největší zájem?
Nabídky jsou, ale já momentálně stále trénuji s béčkem a čekám, jestli se Slovan se Slováckem dohodne. To jednání je ale těžké. Věřím, že tento týden se to vyjasní.
?Takže v tuhle chvíli je vaším favoritem bratislavský Slovan?
Já hlavně věřím, že se kluby, ať je to Myjava či Slovan, dohodnou a já se budu moci připravovat s mužstvem, ve kterém budu působit. Nepreferuji ani Myjavu ani Slovan.
Je pro vás příprava s B-týmem dostatečná? Nebylo by vám lépe v Turecku?
Jasně že by mně bylo lépe v Turecku. Já jsem ale velmi mile překvapený, na jaké úrovni je béčko i juniorka. Sice je tam ještě hodně fyzické přípravy, ale já ji v této chvíli potřebuji.
Jak vážný je zájem Slovanu? Mluvil s vámi třeba i trenér, jak moc vás chce?
S trenérem jsem nemluvil, ale s panem Kašparem mluvili mí zástupci a ti mi řekli, že mě chce i trenér Slovanu. Teď to záleží jen na dohodě se Slováckem. Slovan je momentálně v Turecku také, dokonce letěl se Slováckem společným letadlem, takže předpokládám, že tam najdou oba kluby čas, aby jednaly.
Slovácko však říká, že žádná konkrétní nabídka na stole neleží.
Nevím, co říká Slovácko. Já jsem se s panem Pojezným bavil a nabídku mají a čeká se na jejich vyjádření.
Jak moc je tedy ta nabídka pro Slovácko zajímavá a je to nabídka na přestup?
Já myslím, že zajímavá je. Pokud jde o formu, tak myslím, že se jedná o hostování s opcí a zatím se nedokázali dohodnout na sumě při uplatnění opce.
Ve Slovácku jste se zkoušel prosadit několikrát do A-týmu, pokaždé to nevyšlo. Teď už to vzdáváte?
Do áčka mě vytáhl pan Malura a v áčku jsem hrával druhou ligu i pod panem Jurkemikem. Pak jsem to po ročním hostování ve Vítkovicích zkoušel u pana Soukupa a za dva týdny jsem nedostal ani šanci. Byl jsem tu teď a neříkám, že by mi to nesedlo ať už po herní stránce či herní koncepce. Pro mě je ale podstatné, abych hrával tak, jak jsem hrával teď dva a půl roku. Nemyslím si, že ve Slovácku by to tak bylo. Nechci se nikde zabrzdit. Doufám, že se Slovácko zachová dobře vůči mně.
Slovácko vás však nechce ztratit a nabídlo vám uvolnění na hostování s prodloužením smlouvy tak jako v předchozích letech. Proč jste tuto vyriantu nyní odmítl?
Nemám už devatenáct roků, abych to řešil takto. Nabídku jsem skutečně dostal a já jsem ji neakceptoval. Myslím, že by se to mělo vyřešit v zájmu všech stran, abych tady nehrál někde za béčko či juniorku.
Z dorostu do áčka jste přecházel s Milanem Kerbrem, který rovněž odmítl prodloužit smlouvu a nakonec z toho byl ztracený rok. Nemáte z něčeho podobného obavy?
Nad tím se ani nechci zamýšlet. Je to to nejhorší, co může pro hráče být. Nechápu, jak to mohou někdy kluby dopustit, že to tak je. Doufám, že se to nestane. Věřím, že jsem si nějaké jméno udělal a některé kluby o mě zájem mít budou. Dohodnout se musí chtít všechny strany.
Tento týden vás tedy opět čeká trénink s béčkem?
Ano. Jsem normálně zařazený do jejich tréninkového procesu, plním si své závazky, které mám ve smlouvě, a čekám. Do týdne bych ale chtěl mít jasno, abych závěrečnou část přípravy absolvoval už v novém klubu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace