Petr Drobisz: Na Slovácku chci konečně vyhrát

Petr Drobisz: Na Slovácku chci konečně vyhrát
Uherské Hradiště Sport 18 / 10 / 2010

Oporou olomoucké Sigmy je brankář Petr Drobisz, který na Slovácku chytal řadu let a našel si tady i nový domov. Proto bude pro něj dnešní role trochu pikantní.
Petře, jak je to vlastně dlouho, co jste opustil branku Slovácka?
No už to bude čtvrtý rok. Na Slovácko sice vzpomínám velmi rád, ale teď chytám za Olomouc a v pondělí budu stát na druhé straně. Doufám, že se mně konečně podaří na Slovácku vyhrát. S trenérem jsme se bavili, že tam Olomouc snad nikdy nevyhrála, tak je na čase to změnit.
Přestože chytáte za Olomouc, domov jste si vybudoval na Slovácku v Kunovicích.
To je pravda. Dostavuji tam barák a doufám, že se tam i usadím a stane se ze mě ten správný slovácký patron.
V závěru loňské sezóny jste byl obviněn ze strany střížkovských Bohemians, že jste ovlivňoval jejich utkání. Obvinění pana Kapra vyprchalo. Budete požadovat očištění vašeho jména?
Uvidíme. Asi za čtrnáct dní mě čeká nějaké jednání ohledně toho v Praze, takže uvidím, jak se to vyvrbí, a pak se poradím s právníkem.
Do letošní sezóny jste vstupoval v Olomouci spíše jako brankář číslo dvě. Trenér Psotka chtěl dávat rovnoměrnou šanci i Blahovi.
Poslední zápasy ale chytáte vy, takže se vaše pozice už vyjasnila?
Vzešlo to od trenéra, který říkal, že s pravidelným střídáním gólmanů má dobrou zkušenost. Byla to nová situace, se kterou jsem nějaký velký problém neměl, i když jsme všichni raději, když chytáme. Situaci jsme zvládli a teď je už trochu jiná, i když trenér stále jedničku neurčil. Uvidíme, jak to bude v pondělí.
V posledních dvou zápasech jste prohráli. Mělo to nějaký vliv na atmosféru v kabině během dvoutýdenní pauzy?
Vliv to má v tom, že při pohledu na tabulku je zřejmé, že Plzeň už je někde jinde, dotáhla se Sparta, Teplice i další mančafty. Na naši hru by to žádný vliv mít nemělo. Hrajeme pořád to stejné a na Slovácku chceme vyhrát. Je to v našich silách. Budeme se chtít určitě víc tlačit do koncovky než v zápasech v Teplicích a se Spartou.
Jak u vás vůbec probíhala reprezentační pauza?
Potrénovali jsme. Kluci byli hrát v Norimberku. Já jsem byl hrát za béčko s Břeclaví. Takže jsme nabrali fyzické síly, trochu si odpočinuli od kolotoče a doufám, že v pondělí budeme v plné síle.
V kádru Sigmy jste tři hráči, kteří ve Slovácku působili. Vedle vás to je i Pavel Šultes a Michal Ordoš. Hecujete spoluhráče nějak speciálně?
Něco jsem klukům slíbil a asi se na tom budeme podílet všichni tři. Nejdřív ale musíme zvládnout zápas a pak se můžeme bavit, jak jej oslavit.
Vloni jste jeli na Slovácko v podobné roli jako letos. Byli jste hodně rozjetí z evropských pohárů, ale čekala vás dvoubranková porážka. Vzpomínáte si na ten zápas?
Vzpomínám. Neříkám, že byl zápas v naší režii, ale určitě jsme v něm byli lepší. Bohužel penalta, která asi být neměla, hodně zápas ovlivnila. My jsme hráli a Slovácko dávalo branky, tak si asi výhru i zasloužilo.
Sledujete Slovácko v letošní sezóně?
Byl jsem se podívat na zápase se Slavií. Slovácko ale letos vstoupilo do ligy velmi dobře. Doma je velmi nebezpečné, když těží z podpory svých skvělých fanoušků, před kterými to jde mnohem snáz. Obměnili mužstvo a asi si to už sedlo.
Na co ze hry Slovácka vás trenér Psotka nejvíc upozorňoval?
Zatím jsme rozbor hry neměli, ale z toho, co jsem vypozoroval, tak se Slovácko bezhlavě dopředu netlačí. Spíš vychází ze zajištěné obrany do brejků. Proto si budeme muset dávat pozor, abychom to zbytečně neotevřeli. Budou na nás hrát asi podobně jako Teplice. Tedy vzadu a čekat.
Vy jste ale zvyklí hrát hodně ofenzivně i se třemi útočníky. Plánujete pro tento zápas změnu?
To zase ne. Chceme hrát svoji hru, tedy být aktivní směrem dopředu, ale jsme si vědomi, že jsme dvakrát prohráli. Je tedy potřeba něco změnit. Možná tedy budeme víc defenzivnější. My ale máme tak ofenzivně laděné mužstvo, že nějakou defenzivu hrát nemůžeme.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace