Petr Drobisz: Zápas jsem se snažil užít

Petr Drobisz: Zápas jsem se snažil užít
Foto: Martin Otto  /  Slovácká legenda Petr Drobisz se podíval po osmi letech na ligovou lavičku.
Uherské Hradiště Sport 12 / 04 / 2022

Fanoušci Slovácka zažili před utkáním s Karvinou příjemný šok. Pod jejich kotlem se k sobotnímu utkání připravoval pětačtyřicetiletý Petr Drobisz, jehož ligové rukavice visely už devátý rok na hřebíku.

Už když jsme se vraceli z utkání devatenáctky v Budějovicích a zjistili jsme situaci s gólmany v áčku, tak jsem trochu zbystřil, protože mám na starosti mládežnické gólmany. Řešil jsem, kdo půjde za zraněné Nguyena a Fryštáka do pozápasového tréninku. Přišla mně taková vtipná zpráva: Co kdyby ses zapojil ty? Bral jsem to spíše jako legraci. V úterý to ale už legrace nebyla a měl jsem pohovor s Martinem Svědíkem a Lubošem Přibylem. Začal jsem nad tím přemýšlet, ale stále se mně zdálo vhodnější, aby šanci dostali mladí. Vysvětlili mně, že Jirkovi (Borkovi) chtějí dát zkušenou ochranu ve mně, který ho může psychicky podpořit. V hlavě jsem tedy přehodil vyhybku, začal to brát jako odměnu a hlavně si to chtěl užít. Středeční trénink byl takový lehčí a užil jsem si ho. Se vším všudy jsem si užil i páteční předzápasový. Ráno už tak optimistické nebylo. (smích) V zápasový den jsem nejprve připravoval gólmany  devatenáctky, protože hráli důležitý zápas s Olomoucí. Samotný ligový duel dopadl perfektně a nejlepší pro mě je, že ho na jedničku zvládl JIrka Borek, který u nás prošel dorostem, včetně mých rukou i rukou dalších trenérů.

 Byla ve hře i varianta, že byste šel skutečně na hřiště?

Pokud by se Jirkovi něco skutečně stalo, tak by asi nastala. Jinak ale musí chytat zdravý gólman.

 Kdy jste naposledy stál mezi třemi tyčemi v ostrém utkání?

Naposledy jsem stál v brance v posledním podzimním utkání Buchlovice - Osvětimany. Moc úspěšné to nebylo a sportovní ředitel Veliče Šumulikoski na tom zápase byl. Upozorňoval jsem jej proto, v jakém jsem stavu. (smích)

 Takže se narychlo vyřizovalo hostování z Osvětiman?

(smích) Ne, ne. V zimě za mnou přišel Evžen Slavík, že mají v céčku Slovácka potíže. Souhlasil jsem, ale jen s podmínkou, že to bude jen do pole. Vím, že to už do brány na chytání není. Samozřejmě, dnes se ta situace vyvrbila jinak a já byl nachystán.

 Když se situace s gólmany nezlepší, pojedete i na Spartu?

Já doufám, že Filip Nguyen už bude připraven. Otazník může nastat možná v dalším domácím zápase s Libercem, protože Filip u nás hostuje, a uvidíme, jak se dá do kupy Fryšty (Fryšták). Za mě by ale bylo lepší, pokud by šanci dostali další mladí, aby nasáli atmosféru. Hlavně v kabině. Tam to žije úplně jinak než ve třetí lize. Přesně, jak jsem si ji pamatoval já. Hlava si vzpomněla rychle, tělo bohužel... (úsměv)

 Milan Petržela i s trenérem Svědíkem prozradili, že vás čeká zápisné v kabině. 

Kluky jsem hned upozorňoval, že nejdu vydělávat peníze. (smích) Samozřejmě, že jim nějakým tekutým mokem po sezóně, když budou úspěšní a vyhrají pohár, přispěji. O penězích to ale nebude.

 Petržela ale mluvil o třech tisících...

To si špatně vyložil. (smích) Já jsem řekl: Litr za bod... (smích)

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace