Petr Pojezný: Výsledky předběhly realitu

Petr Pojezný: Výsledky předběhly realitu
Uherské Hradiště Sport 04 / 01 / 2020

Slovácko si v loňském roce hodně povyskočilo. V nejvyšší soutěži je mezi šesti nejlepšími s historicky nejvyšším počtem bodů, ale daří se i devatenáctce, která je lakmusovým papírkem mládežnické akademie. O spokojenosti s končícím kalendářním rokem jsme mluvili s generálním ředitelem 1.FC Slovácko Petrem Pojezným.
 Už jsem v předchozích rozhovorech uváděl, že budu hodnotit až sezónu jako celek, nikoliv dvě dílčí půlsezóny.  Samozřejmě je pro nás všechny povzbuzující, že se nám v letošním roce v naší práci daří. Je potřeba za to poděkovat zejména Veličemu Šumulikoskimu a trenérovi Martinu Svědíkovi, že jdou prací za jejich úspěchem, který je zároveň úspěchem nás všech. Bez nich dvou bych to měl mnohem náročnější. Oni mají před sebou velkou budoucnost a já jen doufám, že se mi podaří je udržet u nás co nejdéle.
A-tým je v nejsledovanější soutěži po dvaceti kolech na šestém místě. S takovým umístěním po letech záchranářských prací musí panovat spokojenost. Neláká vás ale pokusit se o evropské poháry a našly výsledky odezvu u partnerů v regionu?
 Evropské poháry jsou výzva pro každý klub a určitě obrovskou motivací pro naše hráče. Nicméně další součinnosti v klubu tak úplně nejdou ruku v ruce s našimi aktuálními výsledky. Bez pravidelné podpory ze strany Zdeňka Zemka a holdingu Z-Group bychom nehráli ani naši nejvyšší soutěž. Už kvůli němu bychom se měli vyždímat a dosáhnout co nejvýš.
Město nám přispívá pořád stejně, tak jako tomu bylo i v předchozích sezónách, tj cca 5 500 000 Kč. Z toho ovšem musíme platit veškerý provoz nejenom hlavního stadionu (cca 8 až 9 milionů Kč), ale i všech sportovišť, co využíváme. Tato finanční podpora navíc zahrnuje i podporu mládeže ve spolku, kde se dnes náš rozpočet pohybuje kolem 17 milionů ročně. Kraj dokonce o 500 tisíc ročně podporu ponížil na částku 1 500 000 Kč. S touto realitou se moc nedají v klubu dělat velké věci.
Pokud jde o partnery, tak u nich dochází k většímu zájmu o partnerství s námi. Rozhodně se ale nejedná o nějaký nárůst výrazných příjmů. Tady ale cítím energii u pár firem. Rozhodl jsem se personálně posílit marketingový úsek, tak snad to bude do budoucna pozitivní. 
Úplně se u nás zastavil čas v otázce tréninkového zázemí. To, jak to dnes vypadá na fotbalovém hřišti v Sadech či na Východě, je tristní. Sportovní areál Širůch je nyní v majetku Starého Města a také tam nás čeká nutná rekonstrukce současného stavu. V Uherském Hradišti nemáme dodnes od roku 2015 dokončené zázemí (šatny) pro mládež pod tribunou D směrem k malé umělé ploše. Také máme naprosto nedůstojné administrativní zázemí… Všechny tyto aspekty, a mohli bychom mluvit o řadě dalších, mě moc optimismem nenaplňují.
Devatenáctka je po loňských bojích o záchranu téměř do posledního kola na devátém místě s dvanáctibodovým náskokem na příčky znamenající sestup. Jste s fungováním akademie spokojeni?
 U mládeže to není o spokojenosti, ale o nekončící soustavné práci. Vážím si všech našich trenérů pod vedením Michala Korduly a zaměstnanců, kteří každý den v omezených podmínkách odevzdávají pro Slovácko svou práci. Potřebovali bychom dostat status Akademie FAČR. Výsledky v práci s mládeží z pohledu FAČR na to máme, ale bez výraznější podpory města a kraje to bude velmi náročné.
Z dobrých výsledků se trochu vymyká 16. místo béčka v MSFL. Letos budou sestupovat minimálně čtyři týmy z osmnácti účastníků. Je prioritou pro jarní odvety záchrana v soutěži?
 Absolutní prioritou není. My ale uděláme vše pro to, aby i v následujícím roce se zde hrála MSFL. Doplácíme zde na promarněné dva roky v juniorské lize.
Konec podzimu bývá někdy příležitostí k personálním změnám v trenérských kádrech. Připravujete nějaké?
 Nepřipravuji. Pouze přemýšlím o výraznější pozici a posílení B-týmu v klubu pro lepší přechod hráčů z mládežnického do dospělého fotbalu.
Ženský fotbal je v Čechách trochu opomíjen, ale ve Slovácku má dlouholetou tradici a také úspěšnost. V této sezóně se rozšiřuje počet postupujících do Ligy mistryň na tři české týmy. Bude mezi nimi Slovácko?
 To záleží především na holkách. Moji podporu mají bez ohledu na Ligu mistryň. Primárně musíme pro ně vytvořit důstojné zázemí v rámci areálu střední školy ve Starém Městě.
Stoupající kvalita s sebou nese stoupající nároky. Vylepšíte podmínky akademii, či ženám?
 Bez pomoci vlastníků těchto sportovišť, která máme pouze v nájmu, to půjde velmi těžko.
Přestože výsledky A-týmu jsou historicky nejlepší, na zvýšení návštěvnosti se příliš neprojevují. Neuvažujete o vylepšení prostředí na stadionu?
 Lidi chtějí chodit především na dobrý fotbal. Návštěvnost mě mrzí především proto, že jsem i našemu hlavnímu trenérovi Svědíkovi vloni sliboval, že když bude u nás dobrý fotbal, tak lidi budou chodit.
Co byste na závěr popřál klubu do roku 2020 a co jeho fanouškům?
 Aby za klubem stáli za každé situace. Věřím, že si tak jako i všichni z klubu o svátcích odpočinou a plni elánu s námi prožijí další dobrý ligový rok na Slovácku. My v klubu budeme makat naplno.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace