Petr Sakrajda zamířil na Hanou kvůli play-off!

Petr Sakrajda zamířil na Hanou kvůli play-off!
Uherské Hradiště Sport 07 / 02 / 2012

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště, kteří jsou tři kola před koncem de facto ze hry o play-off, ale zároveň mají na dosah zachování druholigové příslušnosti, absolvují finiš bez největší hvězdy a lídra kanadského bodování Petra Sakrajdy (15 gólů, 27 asistencí). Trenérův syn zamířil do Přerova, kde má jistotu vyřazovacích bojů. „Měl jsem na stole ještě dvě nabídky, ale ta od Zubrů mi přišla nejzajímavější. A navíc to mám z domu nejblíž,“ okomentoval svůj přesun ze Slovácka na Hanou třicetiletý snajpr.
Jak moc bylo těžké opustit loď, která ještě bojuje o záchranu?
Těžké. Dlouho jsem přemýšlel, počítal, ale nakonec na nabídku Přerova kývnul. Strašně mě lákalo zahrát si play-off, které Uherské Hradiště jisté nemá. Chci si prostě ještě prodloužit sezonu. Zubři navíc v play-off nechtějí hrát jen druhé housle.
Nabídka z Přerova přišla jako blesk z čistého nebe...?
Kdepak, byli jsme v kontaktu už delší dobu, ale jasně jsme si řekli, že když bude mít Uherské Hradiště šanci na play-off, zůstanu. Jenže to se nám stále vzdalovalo, takže jsem nakonec nabídku přijal. Přerov navíc hokejem žije, na domácí zápasy chodí dva tisíce lidí. A na vyřazovací boje jich určitě přijde ještě víc.
Jak na odchod reagovali spoluhráči?
Když už v půlce ledna odešli Vodák s Matějkou, asi tušili, že nezůstanu. S některými jsem dokonce odchod konzultoval, mé důvody pochopili.
Je pro vás Přerov neznámou, nebo některé nové spoluhráče znáte?
Skoro polovinu kluků moc dobře znám, což při rozhodování na pomyslných miskách vah rovněž hrálo svou roli. Třeba s Brančíkem jsem hrál v Olomouci, s Kotáskem ve Vsetíně a s Hanákem oblékáme dres hradišťských inlinehokejistů.
Uherskému Hradišti zbývá tři kola před koncem na play-off jen teorie. Proč? Kde se lámal chleba?
Hlavně jsme nezachytili start, když jsme prvních pět zápasů prohráli. A to byl kámen úrazu. V kádru je navíc hodně mladých nezkušených hráčů, které sice postupně doplnili kluci s druholigovými zkušenostmi, ale zadrhlý motor už se nepodařilo nastartovat. Kolikrát jsem postrádal i bojovnost a skřípalo to také v obraně, ostatně suverénně nejvyšší počet obdržených gólů hovoří za vše.
Hodně jste dopláceli i na početnou marodku…
Žádný klíčový hráč ale dlouho zraněný nebyl. Škoda, že absence některých kluků nevyužili další, aby si bojovností a nasazením řekli o dres.
Uherské Hradiště je jediným druholigovým mančaftem, který nasbíral více bodů na ledě soupeřů než před vlastními fanoušky. Čím si to vysvětlujete? Komorním prostředím?
Jestli je v ochozech sto lidí, nebo dva tisíce, osobně vůbec neřeším. Soustředím se na svůj výkon, snažím se vždycky odevzdat maximum. Ale za ostatní kluky mluvit nemůžu.
Jste z letošní sezony v Uherském Hradišti moc zklamaný?
Určitě jsem, počítal jsem, že play-off uděláme. Ještě možná větším zklamáním je ale pro mě přístup některých mladých hráčů, kteří si neváží toho, že hrají druhou ligu. Ale třeba Vojta Hrabec zaslouží absolutorium, na ledě nechává srdce. A to stejné platí pro Martina Červenku.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace