Petržela: Bodík je pro nás málo

Petržela: Bodík je pro nás málo
Foto: Martin Otto  /  Milan Petržela se mohl hned v úvodu zápasu s Pardubicemi zapsat do listiny střelců.
Uherské Hradiště Sport 28 / 02 / 2022

Po zápasové pauze v derby utkání ve Zlíně, pro které mu vystavily stopku čtyři žluté karty, se Milan Petržela vrátil ve vršovickém Ďolíčku do sestavy trenéra Martina Svědíka.

Bodík je pro nás málo. V prvním poločase jsme byli lepší my. Ve druhém o malinko lepší byly možná Pardubice. Myslím, že remíza je nakonec spravedlivá. Velkou škodou pro nás bylo, že jsme nedokázali v prvním poločase proměnit šance, do kterých jsem se dostali. Zápas bychom potom určitě přivedli do vítězného konce.

Přesto jste ani ve čtvrtém jarním zápase nevstřelili branku. Čím to je?

Jo, to kdybychom věděli, tak na tom určitě zapracujeme. Těžko se k tomu něco říká a navíc vám to každý připomíná a to vám ke klidu v koncovce také nepřidá. Situace to není jednoduchá, ale my jsme ukázali, že góly dávat umíme. Chce to více klidu v koncovce a na každé zakončení se pořádně soustředit. Pak ty góly zase začneme dávat.

Trenér Svědík působí na tiskovkách hodně nespokojeně. Pocítíte to i v kabině?

Nespokojeně působí většinou, když se nevyhraje. A to chápu. Nespokojení jsme všichni. Žádné dusno ale není. Pozice v tabulce je stále dobrá. Jsme na pátém místě, a proto není na místě žádná panika. Samozřejmě nám ale více chutná vítězství, než sbírat bod po bodíku nebo dokonce prohrávat.

Proč šel podle vás ve druhém poločase výkon týmu postupně dolů?

Pardubice vstoupily do druhé půle aktivněji a trochu nás zatlačily. Míče začaly nakopávat na Pavla Černého, který přišel na hřiště. On dokáže míče udržet. Tím získávaly míče a prostor. Ke konci jsme měli náznaky, centry také my a od vstřelení branky jsme zase nebyli daleko.

Nezačínáte se obávat, že byste mohli vypadnout ze skupiny hrající o titul?

My doufáme, že se současná situace rychle změní a my zase začneme vyhrávat. Ve finálové šestce se budeme chtít určitě udržet.

V úvodu zápasu jste si vypracovali několik šancí. Berete to jako posun třeba oproti zápasu ve Zlíně, kde jste se do šancí nedostávali?

Určitě je dobré, že se do těch šancí zase dostáváme. V konečné výsledku to ale vyjde nastejno, když ty šance neproměníme a nedáme gól. Dnes jsme hráli na dva útočníky, takže jsme se více tlačili do vápna. 

Druhým útočníkem jste byl vy a hned v samém úvodu se dostal do slibné šance, když jste uvnitř šestnáctky zkoušel volej. Špatně jste zamířil?

Chtěl jsem umístit míč placírkou do protipohybu gólmana, ale trefil jsem míč chráničem, takže šel úplně mimo.

Odcházel jste po šedesáti minutách. Byli jste s trenérem domluveni na střídání?

Úplně domluvení jsme nebyli, ale bavili jsme se  s trenérem, že je potřeba síly rozložit.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist