Petržela: Evropu chceme potvrdit už s Bohemkou

Petržela: Evropu chceme potvrdit už s Bohemkou
Foto: Martin Otto  /  Milan Petržela načal gólem v Karviné druhou padesátku ligových branek.
Uherské Hradiště Sport 15 / 05 / 2021

Milan Petržela se o další zápas přiblížil rekordu Stanislava Vlčka v počtu ligových startů. Zároveň gólovou trefou načal druhou padesátku ligových branek.

Zápas jsme začali dobře. Vypracovali jsme si po velkém tlaku i šance. Když se nám podařilo vstřelit úvodní gól, tak jsme kontrolovali celý první poločas. Do druhé půle jsme vstoupili hodně špatně a dostali se pod tlak. Karviná si vytvářela šance, ale naštěstí žádnou neproměnila. Nám se povedla druhá branka, která nás uklidnila.

Na vaši druhou branku vám domácí vlastně přihráli. Byl jste z toho překvapený?

Popravdě ani nevím, jak to tam bylo. Byl to spíše takový závar. Bylo to celé rychlé a já docela dobře zareagoval, když se míč ke mně vykulil. V tu chvíli jsem chtěl trefit jen bránu a že to prošlo mezi nohama, to bylo samozřejmě štěstí.

O dvoubrankové vedení jste mohl rozhodnout už po přihrávce Klimenta, který vám míč předložil do šestnáctky. Co v té chvíli nevyšlo?

Trefit bránu. (smích) Klimoš mně to nachystal super a já se rozhodoval, jestli gólmana obstřelit pravačkou, anebo levačkou. Vybral jsem levou. Gólman mně zmenšil střelecký úhel a to už bylo těžké ho prostřelit.

Asi vás minulý víkend zaskočila domácí porážka s Mladou Boleslaví. Jak jste ji ze sebe dostávali v průběhu týdne?

Drželo nás to hodně. Oklepali jsme se z ní snad až v pátek. Vraceli jsme se k tomu i při hodnocení. Zklamání bylo velké, ale zaplať pánbůh jsme se z toho poučili a vyhráli v Karviné.

Sobotní výsledky vám nahrály a máte šestibodový náskok před LIbercem. Ze tří utkání vám chybí získat tři body pro postup do Evropy.

Sledovali jsme ta utkání a určitě jsme rádi, že klopýtli. Chtěli bychom vyhrát hned ten nejbližší duel s Bohemkou.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace