Petržela: Fotbal bez diváků nemá smysl

Petržela: Fotbal bez diváků nemá smysl
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 26 / 03 / 2020

Za svou sedmnáctiletou kariéru profesionálního fotbalisty zažil Milan Petržela už mnohé. Aby ale z rozhodnutí státu nemohl hrát zápasy ani trénovat, to se mu ještě nestalo. Situace způsobená koronavirem si ale vyžaduje dodržovat přísný režim.
 Člověk nikdy nemůže tušit, co všechno může přijít. Ta situace je nepříjemná pro všechny. Nezbývá nám než doufat, že budeme moci na hřiště vyběhnout co nejdříve.
 Když se před dvěma týdny začínala stupňovat opatření, která šla proti fotbalu, nejprve utkání bez diváků, pak omezení a následně zrušení i možnosti trénovat, k čemu jste se hned v úvodu přikláněl? Hrát za každou cenu?
Už na počátku jsem říkal, že hrát bez diváků nemá smysl. Zažil jsem skoro prázdný stadion, když se přestavoval areál v Plzni, a fotbal bez nich neměl potřebnou šťávu. Na druhou stranu, vždyť i on se hraje pro diváky. Pokud by tam být nemohli, tak by fotbal ztrácel smysl.
 Sledoval jste poslední zápasy Ligy mistrů, kdy se některé hrály s diváky a některé bez nich. Jak vyšlo jejich srovnání?
Samozřejmě že bavil fotbal s diváky. Když slyšíte, jak na sebe hráči i trenéři na hřišti pokřikují, tak je to prostě špatně.
 UEFA odložila letošní EURO hlavně s cílem dohrát národní soutěže. Je podle vás správné preferovat národní ligy před EURO a třeba i Ligou mistrů?
Toto rozhodnutí bylo nejlepší ze všech možných. Teď bude samozřejmě důležité, do kdy bude samotná karanténa.
 Konec karantény je sice zřejmě v nedohlednu, ale už se začínají objevovat teoretické scénáře dohrání soutěží. Ten možná nejpravděpodobnější říká, že by se zrušila nadstavbová část, takže do konce ligy by zbývalo sehrát šest zápasů. Byl by tento scénář pro Slovácko výhodný, protože by mohl, díky přijatelnému losu, otevřít cestu k případným bojům o evropské poháry? 
To jsou hodně vzdálené spekulace. Navíc to rozhodnutí je na řídicích orgánech. V hlavní řadě jde ale momentálně o zdraví všech, takže řešit systém dohrání soutěže mně v tuhle chvíli připadá zbytečné.
 Tréninky jsou momentálně zastaveny. Jste alespoň v kontaktu s trenéry a dostáváte nějaké pokyny?
Máme svoji uzavřenou skupinu, do které dostáváme informace, a máme také individuální plány, které se snažíme plnit. Je to ale složitější, protože myšlenky momentálně utíkají přece jen jinam než k fotbalu. Setkat bychom se měli v úterý, ale spíš si myslím, že to nevyjde a dostaneme další plány na individuální přípravu.
 Teď je u vás asi v největší permanenci běžecký pás?
Já běžecký pás nemám. Jedině, že bych si udělal okruh po baráku: obyvák, chodba, kuchyně... (smích) Samozřejmě to zlehčuji. Jezdím ven do přírody, kde nejsou lidé, a tam si ty dávky odběhám.
 Pomáhá vám běhání i po psychické stránce?
Vždycky je lepší, když si provětráte hlavu.
 Na internetu jsem zahlédl, že někteří nahrazují při tréninku techniky míč rolí toaletního papíru. Nezapojil jste se do této zábavy?
Zatím ne, ale když vidím, jakým se to stává hitem, tak asi prubnu nažonglovat pár nožiček s toaleťákem. (smích)
 Přerušení ligy i tréninků vám naráz otevřelo spoustu volného času, což ocení rodina. Máte malou dceru, jak s ní trávíte čas?
Času máme celkově opravdu dost, tak jej využíváme ke společným věcem. Vaříme, pečeme... Máme naštěstí docela velký barák, tak jí neustále vymýšlím různé překážkové dráhy. Kopeme si s balonem, hlavičkujeme... Na oplátku si s ní musím hrát s panenkama, modelujeme, učím ji psát čísla... Pořád se ji snažíme udržovat v aktivitě, protože ji láká pohyb venku a to teď není možné.
 Jak pomáháte v kuchyni? Uvaříte kompletní oběd?
To nechávám na partnerce. Na mně jsou přípravné práce. Oškrábat brambory apod. Malá je samozřejmě dál než já. Ta už se snaží míchat, dochucovat... Na samotné plotně už ale velí partnerka.
 Obrátil vám režim bez fotbalu život naruby?
To ne. My jsme v rodině měli stejné příjemné způsoby trávení společného času jako nyní. Jen si z nich, stejně jako dříve, odskakuji na tréninky. Nic zásadního se tedy nezměnilo.
   

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace