Petržela po třinácti letech opět na Slovácku

Petržela po třinácti letech opět na Slovácku
Uherské Hradiště Sport 09 / 07 / 2019

Opona dalšího ligového ročníku se zvedne už tento víkend. Slovácko jde do něj s ambicemi nestrachovat se do posledních kol o ligovou příslušnost, ale pohybovat se v klidnějším středu tabulky. V případě pozitivního vývoje pak zaútočit na vyšší příčky. Kádr jde do prvního duelu posílen o zkušenosti i potenciál vstřelených branek. Nové tváře v ofenzívě, Dvořák s Petrželou, s sebou přinášejí zkušenosti z necelých šesti stovek ligových duelů a osmdesáti nastřílených ligových branek. Navíc s příchodem Milana Petržely do klubu, který minulý týden podepsal dvouletou smlouvu na Slovácku, jde o návrat druhého nejzkušenějšího aktivního hráče celé ligy, který ho na ligový i evropský fotbal připravil.
„Návrat Milana jsme si moc přáli. Chtěli jsme našim mladým hráčům přivést někoho, kdo by jim ukázal kvalitu i cestu, kudy se dá dostat do velkých soutěží, vysvětloval motivy příchodu Petržely na Slovácko manažer A týmu Veliče Šumulikoski. Petrželův příchod ve středu tak posílil ofenzívu, ale ve stejný den ztratilo Slovácko na několik týdnů Tomáše Zajíce, který si poranil v zápase se Senicí kotník. Pro manažera týmu to znamená alarm a hledání řešení, pokud by se Zajícův zdravotní stav nelepšil. „Řešení máme, ale je to ještě otázka několika dní. V jednání máme i posílení kraje obrany, ale tam tak nespěcháme a chceme řešit tento post s perspektivou, naznačuje Šumi, že příchod Petržely nemusí být posledním posílením týmu.
Na druhou stranu mohou přijít také odchody mladých hráčů na hostování. „Zatím je řešit nebudeme, protože potřebujeme mít kádr dvaceti hráčů plus tři gólmany. Pokud ale přijdou další hráči, tak někteří půjdou na hostování, aby neztratili herní praxi, říká Šumulikoski. Vyloučený není ani další pohyb na cestě mezi Slováckem a Třincem. Ten totiž aktuálně trénuje Svatopluk Habanec, který má ještě v živé paměti mladíky ze Slovácka a dva si už k sobě na sever Moravy stáhl. „Svaťa Habanec po nás chtěl Davida Machalíka a Filipa Kubalu, protože naše hráče zná a my známe jeho práci, tak rychlé dohodě nic nebránilo v cestě, potvrzuje dobrou spolupráci Veliče Šumulikoski.

Tagy článku

TOPlist