Petržela: Porážka mně zkazila den

Petržela: Porážka mně zkazila den
Foto: Martin Otto  /  Oslavu pětistého ligového startu Milana Petržely zkazila prohra s Pardubicemi
Uherské Hradiště Sport 12 / 02 / 2024

Svůj historický zápas si Milan Petržela určitě představoval jinak. K pěti stovkám ligových startů mu před utkáním pogratuloval šéf LFA Tomáš Bárta, ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný i životní partnerka s dcerou. Na samotném hřišti si však moc radosti neužil.

Samotné utkání bylo pro nás smolné. Do jeho začátku jsme až tak špatně nevstoupili. Pardubicím se ale podařilo z první vážnější šance vstřelit gól. První zápasy na začátku jara či sezóny bývají o tom, že kdo dá první gól, tak je na vlně. Pro nás potom bylo těžké se do prvního poločasu vrátit. Nějaké šance jsme tam měli, ale do brány se nám to nepodařilo dotlačit. Ve druhém poločase bych řekl, že náš tlak byl větší. Do šancí jsme se dostávali víc, ale ani tak jsme do brány nic nedotlačili. Gól na 1:1 přišel relativně pozdě a Pardubice nám daly gól z brejku. 

Jak moc vám porážka pokazila slavnostní okamžik, který jste před zápasem prožil?

Pokazilo to hodně. Nechtěl jsem, aby se o tom moc mluvilo a. Chtěl jsem, abychom se tady bavili o vítězství. Bohužel se to nepodařilo. Určitě oslavy, které proběhly před zápasem, jdou momentálně mimo.

Jste rád, že už máte ten zápas za sebou a bude se teď mluvit o něčem jiném?

Možná i ano. Musím říct, že jsem rád, že to mám za sebou. Teď to asi dostanu trochu od trenéra "sežrat", že jsem se věnoval něčemu jinému než fotbalu, i když to tak není. V hlavě jsem oslavy neměl a soustředil jsem se na utkání. Bohužel to nedopadlo podle našich představ. 

Závěr zápasu byl hektický. Po vyrovnání to vypadalo, že můžete zápas otočit a naopak jste inkasovali. Byl to pro vás na střídačce šok?

Šok to byl obrovský, protože jsme si mysleli, že se nám může podařit otočit zápas. Pak ale z brejku dostaneme gól a na stadionu bylo ticho.

Na druhou stranu ani porážka vám nijak nezkazila vaši pozici v tabulce. Soupeři v tabulce také ztratili body.

To je asi jediné plus, ale samozřejmě je obrovské minus, že jsme nevyhráli.

Příští zápas vás čeká derby ve Zlíně. Budete chtít poslat fanouškům omluvenku?

Na derby se naši fanoušci vždycky hodně zaměří, takže budeme chtít vyhrát a odčinit naši prohru.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist