Petržela: Prý jsem na internetu za "poloSchicka"

Petržela: Prý jsem na internetu za &quote;poloSchicka&quote;
Foto: 1.FC Slovácko  /  Milan Petržela lišáckým gólem rozhodl o cenné výhře Slovácka
Uherské Hradiště Sport 01 / 09 / 2021

Milanu Petrželovi se po návratu na Slovácko daří.

Nejen, že mu chybí k překonání historického rekordu v počtu odehraných ligových duelů už jen osm zápasů, ale svojí třiapadesátou ligovou brankou přispěl k zisku dalších tří ligových bodů. Navíc parádní brankou...

Viděl jsem, že brankář vybíhá a chce mně míč ukopnout. Jenže to měl strašně daleko a začal couvat. Pak už to pro mě byla jasná volba a přeloboval jsem jej.

Řešení situace připomínalo gól Patrika Schicka na letošním EURO...

... No už mně kluci v kabině říkali, že na internetu je napsáno, že jsem "poloSchick". (úsměv)

Jak jste vůbec viděl celé utkání?

Před zápasem jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Pardubice jsou běhavým mužstvem, které hraje náročný fotbal. V prvním poločase jsme kontrolovali hru a nepouštěli soupeře k ničemu. Navíc se nám podařilo dát dvě branky. Druhý poločas byl z naší strany horší. Zalezli jsme a zase čekali, až se dostaneme pod tlak. Soupeř hrál jednoduše a nakopával míče, s čímž jsme měli trochu problémy. Přesto jsme si vytvořili i další šance. Je super, že jsme tento zápas zvládli.

Pardubický Tischler řekl, že jste na ně byli velmi dobře připraveni. Hrálo v tom nějakou roli i to, že trenér Svědík žije v Pardubicích?

To v tom roli nehrálo. Pardubice ale už známe a navíc pečlivě se připravujeme na každého soupeře. Připravili jsme se ale opravdu dobře a k tomu ještě měli motivaci vrátit jim ty dvě loňské porážky.

Dnes jste přerušili sérii zápasů, ve kterých jste dostávali červené karty. Rozebírali jste v přípravě na utkání ta předchozí vyloučení?

Speciálně jsme to nerozebírali, jen jsme si řekli, že už je toho opravdu dost a že bychom se měli soustředit fakt na fotbal a nevymlouvat se na věci okolo.

Jak vnímáte, že trenér to měl z tribuny přece jen dál na koučování? Zaslechli jste jej někdy?

Nemyslím si, že by z tribuny křičel. Aspoň já jsem nic neslyšel a ani kluci nic neříkali. Samozřejmě, že z lavičky je ho ale slyšet více. 

Trenér vás momentálně staví na pozici "falešného" křídla. Jak se vám tato pozice líbí?

Trenér se tak rozhodl a mně to nevadí. Z tohoto postu se nemusím až tak moc vracet, jako když hraji na úplném kraji. Navíc se dostávám více do zakončení i k šancím.

V zápasech střídáte většinou kolem šedesáté minuty. Máte po zranění v přípravném období stále kondiční manko?

Ještě nejsem v plné kondici, takže to kolem té šedesáté minuty na mě vždycky přijde. Kdybych tam zůstal ještě déle, tak bych s tím ale asi problém neměl. Trenéři to mají asi už tak nějak nastaveno, že kolem té šedesáté mě vystřídají.

V posledních zápasech se doslova trápí v koncovce Václav Jurečka. Pomáháte mu nějak se dostat z jeho trápení?

Jeho góly by nám samozřejmě pomohly, ale žádný tlak na něj nevyvíjíme. Samotného ho nejvíce štve, že šance neproměňuje. Je to ale otázka jednoho dvou gólů a rozstřílí se mu to. 

Před vámi je reprezentační přestávka. Jaké je vaše hodnocení úvodu sezóny?

Bodů jsme udělali dost, i když některé zápasy nám nevyšly úplně dle představ. Na druhou stranu  jiné nám vyšly nad očekávání. Celkově hodnotím ten úvod ligové sezóny kladně. Jen na to musíme navázat a udržet se v horní polovině tabulky. 

Dva góly a dvě asistence. Jste spokojen se svojí produktivitou?

Zatím jsem spokojený. Jen musím v té produktivitě pokračovat a pomáhat i nadále týmu. Jsem na hřišti od toho, abych góly dával nebo je připravoval.

Bude dvoutýdenní pauza příležitostí dohnat manko ve vaší kondici?

Repre pauza slouží k dohnání restů, které se nestihnou v průběhu zápasů. Určitě mě to dohánění také čeká. Doufám, že to nebude moc náročné a zůstane čas i na nabrání sil a odpočinek.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist