Petržela: Rozhodčí si nás mazal na chleba

Petržela: Rozhodčí si nás mazal na chleba
Foto: Martin Otto  /  Milan Petržela se v devětatřiceti letech zapsal mezi evropské střelce
Uherské Hradiště Sport 21 / 09 / 2022

Za necelý rok bude Milanu Petrželovi čtyřicet let. Věk ale není pro něj žádný problém a ve čtvrtečním večeru motal obráncům bundesligového Kolína hlavu svou rychlostí a šikovností. Jeden gól si připsal a u druhého asistoval Kalabiškovi. Přesto byl po utkání zklamaný.

Byl to náročný zápas, jen je škoda, že se nám nepodařilo urvat nějaký bodík. V začátku druhého poločasu jsme se nadechli, vyrovnali na 2:2, trošku jsme pomýšleli i na bodový zisk. Vzápětí ale na nás rozhodčí pískl penaltu, která úplně nevím, jestli byla. Už je to pryč, ale pro nás je to škoda.

Také v prvním poločase jste podali velmi dobrý výkon, jen jste se nedokázali prosadit gólově. Domácí skórovali po rohových kopech. Kde byly podle vás rozhodující chyby?

Na šance ze hry jsme první poločas vyhráli. My jsme měli dvě, možná tři a oni měli jednu. Ze standardek nám dali bohužel dva góly a proti takovému soupeři se zápas těžko otáčí.

V prvním poločase vám chyběla produktivita, zato začátek druhého byl pravý opak. Co jste osobně cítil po vyrovnání před padesáti tisíci bundesligovými fanoušky?

Byl to krásný pocit. Vyrovnání do nás všech vlilo krev a nadšení. Škoda, že jsme vzápětí inkasovali z penalty. Myslím, že kdybychom nerozhodný stav podrželi déle, tak jsme se udrželi na vlně, nějaký gólík přidali a odvezli třeba bod.

Klíčovým momentem byla šance Jana Kalabišky za stavu 2:2, která z tribuny zaváněla penaltovým zákrokem, když mu obránce přišlápl nohu.

Po rozhodčím jsme samozřejmě chtěli, aby penaltu pískl, protože Honza neměl kopačku, kterou mu skutečně vyzuli. Asi těžko si v běhu sám vyzuje kopačku... Z tohoto pohledu si myslím, že penalta asi opravdu byla. Sice zakončil, ale při tom zakončení do něj vlítli dva, možná tři hráči. Samozřejmě pokud by chtěl, tak penaltu písknout mohl, tak jak ji pískl domácím.

Cítíte za ten verdikt trochu křivdu?

Nevím, jestli křivdu. Jsme malý klub a rozhodčí si s námi udělají, co chtějí, a my s tím nic nezmůžeme. Nevím, jestli je to křivda, ale myslím, že by rovinu pískat mohli.

Naznačila vám už první minuta a ocenění skluzu na Mihálika jen žlutou kartou, že výkon rozhodčích bude nestandardní?

Pišta říkal, že kdyby byl na zápase VAR, tak šel Duda ven. Zákrok asi podle pravidel nebyl. Pak jsme ale celý zápas viděli, že rozhodčí si nás jak se říká mazal na chleba. 

Přišel vám Kolín dnes jako hratelný soupeř?

Začali jsme zase přehnaným respektem. První poločas jsme prohospodařili. Když jsme na ně ve druhé půli vlítli, tak chyby vytvářeli a my z nich dokázali těžit.

Byl to podobný první poločas jako na Fenerbahce?

I ve Stockholmu nám poločas trvalo, než jsme nasáli atmosféru a zvykli si na ni. Soupeři nás v těchto nedbalkách dokáží potrestat. Pak je to těžké se prosazovat. 

V obou zápasech Slovácka v konferenční lize padlo šest gólů. To musí asi diváky v Evropě bavit, že?

Určitě je to hezké i pro diváky u televize nebo na stadionu, že si zakřičí gól.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace