Petržela: Výhra je povzbuzením před pohárovou odvetou

Petržela: Výhra je povzbuzením před pohárovou odvetou
Foto: 1.FC Slovácko  /  Milan Petržela vstoupil do nové sezóny vstřelenou brankou, která rozhodla duel v Liberci
Uherské Hradiště Sport 25 / 07 / 2021

Milan Petržela nemohl absolvovat celou přípravu a v utkání v Plovdivu nastoupil jen na posledních třináct minut. V Liberci jej však trenér Svědík postavil od začátku a byl to šťastný tah. Osmatřicetiletý útočník vsítil vítěznou branku.

Peťa Reinberk házel aut na Holziho (Holzer) a ten to pravačkou nacentroval před bránu. Naštěstí pravačku nemá tak dobrou jako levačku (úsměv) a míč šel po zemi. Mně se podařilo přes stopera obtočit, vyšlo mně to na levou nohu a Gebre to trošičku tečoval. Pěkně to zapadlo do brány.

Jak byste zhodnotil celé utkání? 

První poločas byl vyrovnaný, možná jsme měli přece jen více ze hry. Podařilo se nám vstřelit branku a to nám psychicky pomohlo. Začali jsme více kombinovat a docela se nám dařilo. Do druhé půle nasadil Liberec druhého útočníka a začali na ně nakopávat balony. Brzy se vykartoval Rigino (Cicilia), ale celý mančaft závěr perfektně zvládl a podržel nás i gólman. Pětihodinová cesta domů tak bude určitě příjemnější.

V čem jste byli lepší než Liberec?

Dařilo se nám lépe kombinovat a také nabídka nás útočníků byla dobrá. Nečekali jsme, že nám Liberec dá tolik prostoru, a myslím, že jsme z toho mohli vytěžit i více. Zaplať pánbůh za ten jeden gól.

Promítlo se do hry šest změn, které trenér Svědík udělal?

Myslím, že ani ne. Kluci ale přece jen nejsou tolik zyvklí na rytmus anglického týdne. Říkal jsem jim, ať si vůbec nepouštějí do hlavy, že jsou unavení anebo že je něco bolí.

Zaskočil vás LIberec nasazením Gebre Selassieho do středu hřiště?

Malé překvapení tam bylo, ale vůbec jsme se tím nezatěžovali. Liberecká sestava se nedala příliš předvídat, protože v mužstvu proběhlo hodně změn. My jsme se ale chtěli soustředit na sebe a hrát svoji hru.

 

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist