Pink spasil pendler Kovařík

Uherské Hradiště Sport 27 / 09 / 2020

Florbaloví starší žáci FBC Slovácko Pink premiéru v Přeboru Zlínského kraje zvládli se ctí. Na turnaji ve Zlíně měli poloviční úspěšnost, když o jejich vítězství v okresním derby se Spartakem Hluk rozhodl pendler z „áčka“ Richard Kovařík.

„Jelikož máme početný kádr a nikoho nebaví jen trénovat, premiérově jsme přihlásili do soutěží dva týmy starších žáků. Jeden hraje Ligu Jihomoravského a Zlínského kraje, druhý Přebor Zlínského kraje. A pravidla umožňují na každý turnaj nasadit tři pendlery, dva hráče a brankáře,“ vysvětlil na úvod Bedřich Chromek, předseda klubu z Uherského Hradiště.

Jelikož kádr starších žáků „vyčistila“ karanténa, sestavu doplnili i tři mladší žáci. Slovácko vyzvalo pořádající zlínské Lvy a Hluk. I když domácí nebyli o tolik lepší, jak vypadá skóre, svěřenci trenérky Kateřiny Čechové doplatili na neproměňování šancí. Ve druhém zápase s Hlukem si však spravili náladu. Ale výhra se nerodila lehce. „I když jsme první třetinu vyhráli 5:1, ve druhé jsme zbytečně polevili a soupeř šňůrou pěti gólů zápas otočil. Rychle jsme však vyrovnali a závěrečná třetina už byla jasně v naší režii. Soupeři rychleji ubývaly síly,“ uvedl Chromek. Hvězdou týmu byl Richard Kovařík, posila z „áčka“, který Hluku nasázel 8 branek! Na turnaji si dohromady připsal 13 kanadských bodů (10+3). Zrcadlo výsledků: Slovácko - Zlín U14 2:9 (0:2, 0:2, 2:5), - Hluk 15:6 (5:1, 1:5, 9:0).

SLOVÁCKO: Jakub Stránský - Adam Bukvald, Kateřina Mrázková, Dominik Pochylý, Štěpán Abrhám 1 - Matěj Klíma 3, Richard Kovařík 10, David Michálek 1 - Jan Štefančík 1, Patrik Nožička 1, Petra Mrázková.