Pjajčíková se Zalubilovou vylovily pět medailí!

Ostrožská Nová Ves Sport 01 / 06 / 2012

Kanoistky Ostrožské Nové Vsi zářily na Váhu v Piešťanech

Fantastického úspěchu dosáhly mladé kanoistky z Ostrožské Nové Vsi Kateřina Pjajčíková (vlevo) s Karlou Zalubilovou na prestižní Piešťanské regatě. Domů si přivezly zlatou, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.
Třídenní závod, v němž kanoisté měřili síly na tratích 200, 500 a 1000 metrů, vyšel oběma zástupkyním klubu téměř dokonale. „Nevyšel jim jen závod na kilometr. Čekali jsme na břehu a sledovali jsme průjezd osmi posádek, ale ta naše stále nikde. Následně jsme zjistili, že byla diskvalifikována pro dvojité ulití startu,“ uvedl předseda klubu Vít Pjajčík.
Na regatě, v níž startovali borci ze třinácti zemí, se představila i další z Novovesanek Klára Silnicová, která získala společně s pardubickou Petrovičovou šesté místo na pětistovce a sedmé místo na kilometru, když byla v cíli klasifikována jako nejlepší z českých závodnic.
Jediný mužský člen výpravy Jakub Mlčoch skončil své účinkování v semifinálových rozjížďkách.
Zrcadlo výsledků - K1 dorostenky na 500 m: 3. Pjajčíková, K2 dorostenky na 500 m: 2. Pjajčíková, Zalubilová. K4 dorostenky na 500 m: 3. Pjajčíková, Zalubilová, Schwarzenbachová a Voženílková (obě Sparta Praha). K1 juniorky na 500 m: 6. Silnicová, Petrovičová (Pardubice). K1 juniorek na 1000 m: 7. Silnicová. K2 dorostenky na 200 m: 1. Pjajčíková, Zalubilová. K1 dorostenky na 200 m: 2. Pjajčíková (všechny Ostr. Nová Ves).