Plavec Marek Hoffmann byl opět bezkonkurenční

Uherské Hradiště Sport 12 / 11 / 2011

Třináctiletý Marek Hoffmann stále nemá konkurenci. Plavec Slovácké Slavie Uherské Hradiště si suverénně podmanil i Pohár přátelství ve Vsetíně, který byl v srdci Valašska oslavou padesátého výročí otevření plaveckého bazénu. Talentovaný mladík opět proměnil všechny starty ve zlaté medaile.
I když měly závody mezinárodní punc, Hoffmann se postupně radoval z vítězství na trati 100 metrů motýlek (1:16,3), znak (1:16,9), prsa (1:21,2) a kraul (1:06,2). Dvousetmetrový polohový závod vyhrál časem 2:42,6 minuty, což je jeho nový osobní rekord.
Ve Vsetíně se představila i Markova sestra Johana, ale bratra nenapodobila. Zůstala bez medaile. Nejblíže se k ní přiblížila na 100 metrů prsa, kdy doplavala čtvrtá. Na znak byla sedmá, volný způsob dvanáctá a na polohovku 200 metrů sedmá.
Uherskohradišťské plavce teď čekají oblastní přebory, které jsou kvalifikací na mistrovství republiky.

autor: ceh, jv