Play off: Rychlý konec VSK

Staré Město Sport 13 / 02 / 2015

Zázrak se nekonal. Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město mají po sezoně. Z rulety play off vypadli už ve čtvrtfinále, když v sérii s Českými Budějovicemi, zálohou extraligového Jihostroje, uhráli jediný set!
St. Město - Č. Budějovice 0:3
S výjimkou zraněného Špalka měl trenér Petr Karabec k dispozici kompletní kádr, včetně juniorů ze Zlína. Ve vyrovnaném úvodním setu se lámal chleba v jeho druhé polovině. Za stavu 15:16 domácí tradičně chybovali na příjmu a Jihočeši šance využili k čtyřbodovému náskoku (20:16), který si už pohlídali. Ve druhém setu, který o osudu zápasu prakticky rozhodl, se domácí zlepšili a průběžně se s favoritem střídali ve vedení. V koncovce ale získali hosté dvoubodový náskok až k setbolům 24:22. První domácí odvrátili útokem Motyčky, druhý esem Adamce. Jenže stejný hráč vzápětí zkaženým servisem věnoval soupeři třetí setbol, který „proměnil“ útokem do bloku Motyčka. V závěrečném setu si České Budějovice nenechaly vzít šanci na ukončení série a soustředěným výkonem zápas dohrály. „Soupeř byl k poražení, ale množství chyb, kterých se dopouštíme ve všech činnostech, nám nedává šanci na lepší výsledek. Zkrátka se nedokážeme soustředit po celé utkání,“ posteskl si kouč Karabec. Sety -19, -24, -20.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Karabec, Skyba, Zábranský, Salava, Maděra, libero Bláha. Střídali Truong, Motyčka, Adamec, Kroča.