Play up: Hluk zatím hoří v obraně

Hluk Sport 23 / 03 / 2018

Sen o postupu do Národní ligy se florbalistům FBK Spartak Hluk rozplývá… Po dvou zápasech druhého kola play up s ostravskou Letkou nabrali dvoubodové manko. Jejich šance však stále žije, série se totiž přesouvá k potoku Okluky, kde Olbert a spol. chtějí vybojovat rozhodující pátý zápas.

Letka - HLUK 9:6

Hlučané před týdnem zdolali první překážku v podobě Hradce Králové (10:6, 10:7) a sebevědomě začali i na severu Moravy, kde už v 11. sekundě udeřil Jílek. Domácí sice srovnali, ale vedení hostům vrátil P. Krchňáček. Když pak ve 25. minutě zvýšil na 3:1 kanonýr Olbert, zdálo se, že Spartak míří za prvním veledůležitým bodem série. Ale opak byl pravdou. Druhá polovina zápasu patřila Letce, která ještě do druhé přestávky otočila na 6:4 a v poslední části si vedení zkušeně pohlídala, když odskočila až na 9:5. Třikrát přitom využila přesilovou hru… „Dobře rozehraný zápas jsme si prohráli vlastní nedisciplinovaností, z čehož se musíme poučit. A pak můžeme uspět,“ věděl moc dobře hrající kouč Pavel Rochovanský. Branky: Duda 2, Jílek, P. Krchňáček Olbert, Janča. Třetiny 1:2, 5:2, 3:2. Stav série 1:0.

Letka - HLUK 10:8

Druhý zápas měl na chlup stejný scénář. Hosté opět vedli, ale do přestávky o vedení přišli a o osudu rozhodla druhá třetina, kterou Severomoravané vyhráli 6:3. Tříbrankový náskok byl pak pro domácí dostatečný, aby si připsali i druhý bod v sérii.
Devatenáct inkasovaných branek je nedobrou vizitkou hlucké obrany, která se musí do víkendových zápasů  na Slovácku dát rychle dohromady... V sobotu se hraje od 18 a v neděli od 16 hodin.
Branky: Janča 2, Duda 2, P. Krchňáček 2, M. Krchňáček, Štěrba. Třetiny 2:2, 6:3, 2:3. Stav série 2:0.