Plichtu zachraňoval Gabriel

Slovácko Sport 24 / 02 / 2010

Florbalisté uherskobrodského Orla už ztrácejí na vedoucí Dolní Němčí čtyři body

Florbalisté Orel Uherský Brod ztrácejí kontakt s lídrem Zlínské ligy z Dolního Němčí. Jejich ztráta se po zápasech 11. a 12. kola ve sportovní hale v Kunovicích zdvojnásobila. Kadlic a spol. totiž ukořistili jen čtyři body, když v bitvě s Hlukem doplatili na vlastní střeleckou nemohoucnost, zatímco Dolněmčané šest.
Uh. Brod - Slovácký FBK Hluk 5:5
Broďané zaspali start, už v patnácté sekundě prohrávali po střele Rochovanského. Za půldruhé minuty už ale bylo srovnáno, když rána M. Gabriela zapadla brankáři Podškubkovi za záda. A stejný hráč se radoval i podruhé, když po kombinaci s Pustinou překvapil skrytou střelou všechny, včetně brankáře. Hlučané do druhé části vlétli náporem, ale paradoxně inkasovali, když pod víko zamířil Svoboda. Jenže pak převzal otěže soupeř a Štěrba zavelel k obratu, který Hlučané dokonali v poslední části. Z vedení 4:3 se však radovali jen 71 sekund. Ještě bleskurychlejší odpověď upletl Holý, který vrátil týmu vedení za 4 sekundy! Broďané však nesložili zbraně a při power-play 19 sekund před koncem zápasu vyrovnal Miloš Gabriel, který tak zkompletoval hattrick. Branky: M. Gabriel 3, Pustina, Svoboda - Rochovanský 2, Štěrba 2, Holý.
Kunovští Orli - Uh. Brod 3:11 (4:2,4:0,3:1)
Domácí otevřeli skóre po 32 sekundách Hartmanem, který ještě zvyšoval na 2:1, ale pak už tahali za delší konec Broďané. Ještě do přestávky třemi góly skóre otočili a definitivně soupeře srazili do kolen ve druhé třetině, kdy se během dvou minut trefili do černého třikrát. I Kunovičtí si sice vypracovali slibné šance, ale všechny je parádně pochytal gólman Petr Ručka, který soupeřovy střelce přiváděl doslova k šílenství. Závěrečná třetina se tak dohrávala jen z povinnosti. Brodská obrana nechala ještě několikrát vyniknout Ručku, který za záda procedil jen střelu Šonky. To už však na ukazateli svítil stav 2:10, když desítku dočepoval symbolicky Jakub Mrviš, který tak zkompletoval hattrick. O zápasovou tečku se pak postaral v poslední minutě Pustina. Branky: Hartman 2, Šonka - Mrviš 3, Pustina 2, M. Gabriel, Jančařík, Koníček, Machalík, Svoboda, Šmíd.
UH. BROD: Pazdera, Ručka - Jančařík, P. Gabriel, Koníček, Kadlic, Máčala - Pustina, Svoboda, Mrviš, Machalík, Havel, M. Gabriel.
Zbylé výsledky: Nivnice - 1.AC Uh. Brod 1:9, Květná - Dolní Němčí 0:20 (7 gólů Lukáš Kadlček), 1.AC Uh. Brod - Kunovští Orli 5:4, Dolní Němčí - Nivnice 9:7, Hluk - Květná 24:2 (9 gólů Pavel Rochovanský).
1. Dolní Němčí    10    0    1    86:35    30
2. 1. AC Uh. Brod    8    2    2    77:38    26
3. Spartak Hluk    5    4    2    83:41    19
4. Orel Uh. Brod    5    3    4    58:43    18
5. Kunovští Orli    3    3    6    50:60    12
6. Orel Nivnice    3    2    7    47:61    11
7. Květná    0    0    12    32:155    0

autor: ceh, pg