Plný bodový zisk z Vysočiny

Sport 19 / 09 / 2012

Po dvou porážkách v řadě se záloha prvoligového Slovácka vydala pro body na Vysočinu. U posledního týmu třetí ligy uspěla a odvezla všechny body za vítězství 0:2.
Žďár n/S. - 1.FC Slovácko B 0:2 (0:1)
Domácí se v letošním ročníku ještě z výhry neradovali, a tak se proti Slovácku chtěli vytáhnout a minimálně bod vybojovat. Hned v úvodu si obě mužstva dokázala vypracovat slušné šance, ale skóre se neměnilo. Za domácí hraje i Aleš Chmelíček, který ještě před dvěma lety oblékal modrobílý dres Slovácka a který několikrát před hostujícím gólmanem zazlobil. Po půl hodině hry zahrozil nejprve Ohnutek, jeho šanci obrana dokázala zneškodnit. Takové štěstí už ale domácí neměli ve 35. minutě, kdy po střele Haši gólman vyrazil míč před sebe, kde dobíhal Šturma, který míč usměrnil do prázdné brány. Hosté byli od této chvíle jasně lepším týmem, který o osudu utkání rozhodl hned po změně stran. Ve 48. minutě si na rohový kop vyskočil Haša a hlavou poslal hosty do dvougólového vedení. Tlak hostů nadále narůstal, ale už bez gólového efektu.
Branky: 35. Šturma, 48. Haša
Slovácko B: Chvojka - Mikulica, Jeleček, Kolínek, Nečas (79. Ondica) - Trávník, Franta, Šturma, Haša (87. Bartoš) - Szmek, Ohnutek.