Plošináře Mikela zradil motor

Plošináře Mikela zradil motor
Foto: sal  /  il. foto
Březolupy Sport 19 / 06 / 2012

Plošinář Patrik Mikel z AK Březolupy podruhé bojoval o Gold Trophy FIM, která je považována za trofej pro neoficiálního mistra Evropy jezdců od 12 do 16 let. I když si v německé Vechtě dělal zálusk na medaili, jeho sny ukončila už první rozjížďka, ve které jej zradil motor...
„Ještě stále jsem trošku zklamaný. Měl jsem na medaili, ale hned v první jízdě jsem měl obrovskou smůlu, když se mi na startu rozletěl motor,“ posteskl si talentovaný závodník Patrik Mikel.
Při loňské premiéře skončil ve finále B třetí, na druhý pokus toužil po „áčku“. Třebaže dráha dlouhá 535 metrů, rovná jako mlat, vzbuzovala respekt. „Bohužel, skrytá technická závada je nepřemožitelný soupeř. Jakmile se rozsvítilo zelené světlo, vytočil jsem motor a bylo zle. Kdybych rozjížďku jel a vyhrál, bojoval jsem o medaili. Právě tři body mě totiž dělily od postupu do finále A,“ posteskl si Mikel.
Třináctiletý plochodrážník za řidítky své stopětadvacítky však přesto ukázal, že opravdu může pomýšlet na nejvyšší mety. Jeho souboj se Škurlou ve finále B byl nejhezčí z celého závodu. „I když si hlídal záda a nedával soupeřům prostor k předjetí, ve výjezdu v poslední zatáčce jsem jej předjel,“ potěšilo mladéjo jezdce. Konečné sedmé místo je oproti loňsku polepšení o dvě příčky.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace