Plošináři drtí soupeře, titul je na dosah!

Březolupy Sport 28 / 08 / 2012

Spanilá jízda nekončí, plochodrážní jezdci Mitas Březolupy suverénně ovládli i čtvrtou prvoligovou bitvu ve Svitavách a výrazně se přiblížili k zisku titulu! Druhé pražské Markétě nadělili svěřenci Jaroslava Gavendy dvanáct bodů. Hvězdou závodů byl neporazitelný Martin Málek.
Březolupští si dláždili cestičku za dalším vítězstvím od samého začátku. První rozjížďku vyhrál Roman Čejka, když odrazil útok pardubického Václava Milíka, a ve druhé a třetí triumfovali stylem start - cíl Martin Málek, resp. Martin Gavenda. „Jelikož jsme tradičně startovali jen ve třech, do další jízdy jsme neměli koho nasadit, čehož využily Pardubice k dotažení manka. Ale v kontaktu byly jen krátce,“ říká spokojený Josef Mizera, sekretář březolupského klubu. Jeho zástupce neprojel cílem jako vítěz poprvé až v osmé rozjížďce, kdy Čejka dojel poprvé a naposledy třetí. A tak náskok plošinářů z moravské vísky utěšeně narůstal.
Fantastickou formu potvrdil Martin Málek, který všech pět startů přetavil ve tři body, když třikrát zvítězil stylem start - cíl. Jen o bodík zpět zůstal Martin Gavenda, čerstvý vicemistr republiky v závodě dvojic. „Jak jsem to dnes viděl? Pořád zepředu,“ usmíval se Málek. „Motorka jela, jak má. Jen jsem dvakrát ztratil šroubek zpod sedla. Hodně se mi dařily start a po delší době jsem získal plný počet bodů, takže jsem spokojený. Výborně zajeli i kluci,“ dodal Málek.
Březolupským tak po polovině prvoligové soutěže chybí jen krůček k vysněnému titulu. „Už nám stačí vyhrát jediný závod a můžeme slavit. Titul máme skutečně na dosah,“ má spočítáno Mizera. Liga pokračuje 8. září ve Mšeně. Vrátí se Málek a spol. jako předčasní šampioni?
Zrcadlo výsledků: 1. Březolupy 41 (Málek 15, Gavenda 14, Čejka 12), 2. Markéta Praha 29, 3. ZP Pardubice 23, 4. Mšeno 8. Průběžné pořadí po 4 z 8 závodů: 1. Březolupy 16 (167,5), 2. Markéta Praha 10 (112,5), 3. Pardubice 10 (97), 4. Mšeno 4 (40).