Po fyzické dřině přišly na úvod dvě porážky s ligisty

Sport 23 / 07 / 2008

SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 53. Hudec
Slovácko: Marek - Němčický, Hrotek, Ineman, Kubáň - Šturma, Gonda, Randa, Filipský - Psohlavec, Matůš. Trenér: Ladislav Jurkemik.
Slovácký celek byl svému soupeři od úvodního hvizdu vyrovnaným soupeřem. Domácí hrozili jen po nešťastných zákrocích hostujícího Inemana a Kubáně, se kterými si brankář Marek poradil. Do šance se dostali i hosté, jenže Psohlavec stál po přihrávce Gondy v postavení mimo hru. Pěknou akci předvedl i Randa s Filipským, jenže Matůš, na kterého finální přihrávka směřovala, si pomohl faulem.
Olomouc v poločase vystřídala, zatímco Slovácko odehrálo celý zápas se stejným týmem a čerstvé síly byly na hřišti znát. V 58. minutě domácí udeřili. Sigma zahrávala rohový kop, na který nejvýše vyskočil na zadní tyči Martin Hudec, který poslal míč do sítě.
Vzápětí mohl srovnat Šturma, ale jeho střelu zblokovala domácí obrana. Chvíli nato se na druhé straně blýskl Marek, který zlikvidoval prudkou střelu domácích. Ve zbývajícím čase měli hosté další náznaky šancí, jenže exslovácký Drobisz byl vždycky na místě.

1.FC Slovácko - 1. FC Tatran Prešov 1:2 (1:2)
Branky: 36. Ondřejka - 27. Formánek (vlastní), 42. Belejk. Diváků 400
Slovácko: Fryšták (46. Kovář) - Polák, Šimáček, Formánek, Lysoněk - Ondřejka, Perůtka, Stýskala, Šilinger (60. Přílučík) - Kerbr, Chmelíček (46. Sládek). Trenér Ladislav Jurkemik.
Sobotní odpolední zápas v Nedakonicích začal oboustranně rušně. Nováček nejvyšší slovenské soutěže se ujal vedení ve 27. minutě, kdy si stoper Formánek při svém debutu ve slováckém dresu neporozuměl s brankářem Fryštákem, který si při vyběhnutí hlídal centrovaný míč, ovšem Formánek místo toho poslal malou domů nešťastně do vlastní brány.
V rušném závěru prvního poločasu pak nejprve ve 36. minutě Ondřejka svůj druhý rychlý brejk po chybě prešovské obrany zužitkoval ve vyrovnání, když se trefil přesnou ránou k tyči.
Na konečných 2:1 pro slovenského soupeře ale upravil Belejk po chybě v defenzivě. Slovácku se zápas, na rozdíl od dopoledního olomouckého, moc nevydařil. Do koncovky se hráči téměř nedostali, naopak Prešov byl ve druhém poločase několikrát blízko k pojištění svého vítězství, ale brankář Kovář byl na místě.