Po gólových hodech klesli na dno

Hluk Sport 21 / 12 / 2013

Florbalisté Hluku se stále trápí

Florbalisté Spartaku Hluk klesli na úplný chvost druholigového pelotonu, když na domácí palubovce nezvládli bitvy s týmy z čela tabulky a prodloužili nepříznivou sérii porážek. Kýžený úspěch nepřinesl ani navrátilec Martin Hudeček a uzdravený Pavel Krchňáček.

HLUK - Opava 7:9
Hlučané měli velice špatný úvod, když v sedmé sekundě brankář Kolečkář poprvé lovil míček ze sítě. Ze studené sprchy se však ještě v první části oklepali a po ráně Holého v přesilové hře srovnali krok. Nástup do druhé třetiny však opět patřil Slezanům, kteří využili domácí hrubice a odskočili na 1:4. Spartak ale nesložil zbraně, P. Krchňáček snížil a v závěrečném dějství během 14 sekund 42. minuty vyrovnal na 4:4, čímž rozpoutal nevídaný brankostroj. Za 61 sekund se nakonec skóre měnilo hned pětkrát (z 2:4 na 5:6)!  Domácí vycítili šanci na bodový zisk a za stavu 7:8 soupeře ždímali jako citron. Jenže z množství střel se žádná neujala. V poslední minutě tak přišel úder do opuštěné hlucké klece... Branky: P. Krchňáček 3, M. Krchňáček, Holý, Tuhý, Duda. Třetiny 1:1, 1:3, 5:5.

HLUK - Petrovice 7:10
Petrovice v první třetině názorně předvedly, proč kralují soutěži a kráčí za vytouženým postupem. I když domácí hráli nebojácně, aktivně, góly střílel pouze lídr, který jich za první třetinu do hlucké branky nasázel půltucet.
Ani zdánlivě rozhodnutý stav Hlučany od aktivní hry neodradil a byli po zásluze odměněni, když snížili na 3:6 a vykřesali jiskérku naděje. Ale jen nakrátko.
Drama odmítl nejproduktivnější hráč Petrovic i celé soutěže Cihelka, který dvěma góly svůj tým uklidnil. Jenže hosté pak znovu polevili a nestačili se divit, když po důrazu Kollára byl stav 7:9! Závěr už si ale pohlídali. Branky: Olbert, Duda, Tuhý, Holý, Kollár, Hudeček, vlastní. Třetiny 0:6, 3:1, 4:3.