Po Plovdivu jsem dva dny nespal

Uherské Hradiště Sport 04 / 08 / 2021

Michal Kohút patři k jedněm z neúspěšných exekutorů penaltového rozstřelu ve čtvrtečním duelu s Plovdivem. V neděli však povedenou trefou zajistil Slovácku tři důležité ligové body, které snad dají definitivní sbohem zklamání z vyřazení.

Vyhnat takový zápas a vyřazení co nejdříve z hlavy nebylo vůbec jednoduché. Snažil jsem se na to nemyslet. Přesto jsem ale z toho dvě noci nespal. Snad nám dnešní vítězství pomůže se s tím neúspěchem rozloučit definitivně a už se budeme soustředit jen na ligu.

Jak byste zhodnotil ligový reparát?

Z naší strany to bylo dobré utkání. Celý první poločas jsme měli pod kontrolou a Budějovice absolutně do ničeho nepouštěli a naopak si vytvářeli dost šancí. Škoda, že jsme je neproměnili. Ve druhém už jsme jednu proměnili a udrželi výsledek 1:0. Navíc jsme potvrdili tři body z Liberce.

Rozhodující branku jste vstřelil právě vy. Přitom to ani vyložená šance nebyla. Střela byla ale hodně povedená.

Už pět minut před tím jsem měl z podobného místa střelu, která mně nevyšla, protože jsem si ji špatně převzal. Při té druhé jsem si to už pohlídal a soustředil se hlavně na to, abych trefil bránu. Jsem šťastný, že se to povedlo.

Zápas jste nedohrál. Řekl jste si o střídání sám?

Řekl. Neabsolvoval jsem celou přípravu. Ze začátku jsem byl zraněný, a tak to není kondičně ještě úplně ono. Cítil jsem navíc křeče.

V samém závěru utkání řešil závar před vaší brankou docela dlouhou dobu VAR. Nezatrnulo vám v tu chvíli, že byste mohli vítězství ztratit?

Už jsem byl v tu chvíli na střídačce a měii jsme to docela daleko, takže jsme tu situaci pořádně neviděli. Nezbývalo nám nic jiného než se modlit, aby to gól nebyl. Bylo by to hodně nespravedlivé, pokud by takhle vyrovnali.

autor: Aleš Mazúrek