Po roce jsou opět ve finále!

Staré Město Sport 06 / 03 / 2012

Staré Město ztratilo doma jen dva sety

Volejbalisté VSK Staré Město jsou po roce opět ve finále play-off první ligy! V semifinálové sérii vyřídili 3:1 na zápasy silné Dobřichovice a o titul, případně pozvánku do extraligy, se poperou s EGE České Budějovice. O průniku do finále rozhodli v hale na Širůchu, čímž prodloužili její nedobytnost.
Staré Město - Dobřichovice 3:1
Kdo vyhraje, získá obrovskou psychickou výhodu, což si uvědom ovaly obě strany. Motivace hráčů tudíž byla enormní. Po vyrovnaném úvodu se jako první bodově „utrhli“ domácí, když kvalitní servis Skyby podpořili výbornými bloky a vedli 12:6. Soupeř postupně snížil až na 19:21, ale pak zaúřadoval tvrdým servisem Janouch a domácí set v jednom postavení dohráli.
Ještě vyrovnanější byl druhý set. Až v koncovce dospěli Staroměstští ke dvěma setbolům 24:22, ale následně selhali. Útočili do bloku, dvakrát do autu a bylo srovnáno.
Po vyrovnaném úvodu třetí sady za stavu 9:10 z pohledu domácích střídal Přikryl Maděru a místo Kmenta nastoupil Karabec. Drama pokračovalo až do koncovky, ve které VSK vybojoval setbol 24:22 a hned první proměnil útokem Přikryla vytlučením  bloků hostů. Závěrečný set se už odehrál v režii Kmenta a spol., kteří protivníka válcovali výborným servisem i útokem středem. Středočeši navíc neudrželi nervy na uzdě a za neustálé protesty a nesportovní projevy si dokonce vykoledovali i trestný bod od rozhodčího. Sety 19, -24, 22, 15.

Kouč Petr Karabec už postrádal farmáře ze Zlína Janoucha s Přikrylem, takže roli důležitého postu nahrávače převzal zkušený Kamler a na smeči hrál Maděra.Ve vyrovnaném úvodním setu vedli většinou o dva body domácí až k setbolu 24:23. Měli i druhý 25:24, ale nevyužili jej a následně odvraceli 3 setboly, aby po čtvrtém padli. Ve druhém setu především kvalitními bloky a po útocích středem získali rozhodující náskok 12:7 a stav zápasu srovnali. Pro další vývoj zápasu se jako rozhodující ukázal třetí set, ve kterém Dobřichovice vedly ještě 19:18, ale v koncovce jim otěže vyrvali Staroměstští. Otočili na 21:19 a pak začala přetahovaná. Při vyrovnaném stavu 22:22 bodovali domácí útokem Skyby, pak „vyhrabali“ balon v poli, nahrávač Kamler vytloukl bloky a setbol proměnil esem Erman. V závěrečném setu už borci ze Širůchu postupovou šanci nepustili. Postupně si vybudovali náskok až ke čtyřem mečbolům 24:20. První hosté odvrátili, domácí pak smečovali do autu, ale nakonec dvojblok Skyba Kment vše rozhodl. Finálovou radost kromě vítězného kolečka hráčů VSK oslavovala i po střechu zaplněná hala na Širůchu. Sety -28, 20, 22, 22.
STARÉ MĚSTO: Kment, Janouch, Koláček, Skyba, Erman, Maděra, Špalek, Přikryl, Paták, Kamler, Salava, Karabec, Nesrsta.