Po roce opět do finále

Zlín Sport 08 / 05 / 2012

O titul si Veselanky zahrají s Porubou

Interligové házenkářky Veselí nad Moravou potřebovaly k postupu do finále play-off, které určí mistra České republiky, pouhé tři zápasy. Po dvojnásobném domácím vítězství ovládly i duel na palubovce Zlína a udělaly další krůček na cestě za obhajobou titulu.
Zlín - Veselí n/M. 22:27
Veselanky vstoupily do utkání se silou přívalové vlny. Než se totiž domácí hráčky stihly pořádně rozkoukat, prohrávaly 0:4. Čtyřbrankové vedení si pak Veselanky držely po většinu poločasu a do šaten odcházely za stavu 10:13. Jestliže v obou předchozích zápasech Veselí a Zlína měly lepší vstup do druhé půle vyslankyně z krajského města, tentokrát šly Veselanky jasně za postupem. V brance je opět několikrát podržela neúnavná Černá a obě sedmičky domácích navíc zlikvidovala její náhradnice Zvoničová. Čtvrt hodiny před koncem svítil na tabuli stav 13:22 a hostující celek byl při chuti. Když se ani osm minut před koncem domácím nedařilo utkání zdramatizovat (17:25), začala celá lavička s táborem fanoušků slavit a jejich spoluhráčky na hřišti již v poklidu zápas dovedly do vítězného konce. Sedmičky 2/0:2:1, vyloučení 5:5, 400 diváků. Poločas 10:13. Konečný stav série 0:3.
Ve finále Veselanky čeká Poruba. Sérii odstartují doma v sobotu a v neděli, vždy od 17 hodin.
VESELÍ: Černá, Zvoničová – Rajnohová 1, Jagošová, Drotárová 4, Jandásková, Vinklárová, Viniatynská 4, Tomečková, Chmelařová 6, Fleková 6/1, Kočí, Súkenníková 6.