Po Spartě dobyli i Plzeň

Po Spartě dobyli i Plzeň
Uherské Hradiště Sport 17 / 08 / 2019

Slovácko si po Spartě vyšláplo i na dalšího favorita a ve Štruncových sadech dokázalo přehrát úřadujícího mistra z Plzně. Domů si tak odvezlo zasloužené tři body. Trenér Martin Svědík na západě Čech loupil podruhé za sebou, když na konci února loňského roku dokázal obrat o tři body viktoriány i s Jihlavou.

Nemyslím, že bych měl nějaký speciální recept. Je to vždycky o tom, co kluci předvedou na hřišti. I v Jihlavě byli kluci, kteří chtěli plnit, co jsme si řekli, a věřili tomu, že když to splníme, tak budeme úspěšní. V Plzni jsme zejména v prvním poločase dobře organizovali hru, vytáhli jsme výš presinkovou vlnu, chtěli jsme zavírat Plzeň, aby se nemohla dostat ke kombinační hře. Rozdíl s utkáním na Spartě byl jen v tom, že jsme nebyli tak efektivní. Už Marek Havlík mohl dát v úvodu míč do prázdné brány. Šanci měl i Honza Navrátil. I přesto jsme se v závěru poločasu dostali do vedení a myslím, že i zaslouženě. Čekali jsme, že ve druhém poločase Plzeň vytvoří tlak. Přišel druhý útočník, přišel i Honza Kopic. Hra Plzně se zkvalitnila, ale v obranné fázi jsme až na pár výjimek pracovali slušně a čekali na svoji šanci. Zisk míče, rychlý přechod jsme potvrdili druhým gólem a pak jsme zápas dohráli, i když jsme už nebyli tak aktivní směrem dopředu. Pro nás ale toto vítězství nebude důležité, pokud jej nepotvrdíme v domácím zápase s Příbramí.

Vypadá to, že naše mužstvo bude spíš brejkově laděné. Na Spartě i v Plzni jsme bodovali právě z rychlých protiútoků...

Plzeň nebyla v optimální herní pohodě. Pro mě je ale Pavel Vrba nejlepší trenér, který dokázal fantastické věci. Čekali jsme, že Plzeň bude připravená a bude do nás bušit. Nechtěli jsme čekat jen v bloku, ale chtěli jsme využít aktivity našich hráčů, kteří mají pro brejky vlohy. Ať je to Petržela, Navrátil, Zajíc... Ale teď přišel i Ondra Šašinka, který umí v mezihře podržet míč, a to nám trochu chybělo. Je ale logické, že podobné zápasy nám sedí.

Plzeň šetřila některé hráče. Využili jste toho?

Pro nás je Plzeň, i pokud nastoupí s těmito hráči, obrovskou kvalitou. Je věcí Plzně, jestli pustila do hry takové hráče nebo jiné. My jsme se připravovali na herní styl Plzně bez ohledu na to, kdo nastoupí. Věděli jsme, že může nastoupit Chorý nebo Krmenčík, nebo že by mohli nastoupit oba... Na většině hráčů Plzně ale bylo vidět, že nemají optimální formu.

První střídání přišlo už ve 13. minutě, kdy musel pro zranění ze hřiště Divíšek. Moc to narušilo vaše plány?

Beky musíme střídat každý zápas. Ať už kvůli zranění nebo kvůli výkonům. Samozřejmě není to příjemné a já navíc nerad sahám do obranných řad. Patrik (Šimko) ale nezahrál vůbec špatně a Pepu Divíška nahradil. Zapadl do celkového dobrého týmového výkonu.

Pro Milana Petrželu byl zápas v Plzni specifický. Hrál na západě Čech dlouhou dobu a lidé ho tam měli a stále mají hrozně rádi. Musel jste s ním před utkáním nějak speciálně pracovat?

S Milanem se bavíme hodně. Je to zkušený kluk a čerpat z něj můžu i já, zvláště když jedete do Plzně, kde strávil deset let. Mluvili jsme spolu o některých herních prvcích. Spoléhal jsem na to, že je profesionál, bude se tam chtít ukázat a na zápas se připraví, což pak dokázal na hřišti. S Milanem jsme měli rozhovor i po Jablonci, protože výkony mužstva nebyly s Budějovicemi i na severu Čech dobré. Je poznat, že když Milan odvede standardní výkon, tak to obrovsky pozvedne hned celé mužstvo. Hlavně v ofenzivní fázi.

Po zápase se z naší kabiny ozývalo sborové: Raketou na Mars! Vzpomněl jste duel s Příbramí. Jak budete chtít udržet hráče na zemi, aby se neopakovaly Budějovice či Jablonec?
Já myslím, že si dají už sami pozor. Pro každé mužstvo je velice složité vyměnit herní způsob z brejků na dobývání obrany. Víme, co jsme s Budějovicemi udělali za chyby, a teď je jen potřeba, abychom je neopakovali.  Pokud podáme svůj standardní výkon, tak to bude dobré. Pokud se ale vrátíme k věcem, kdy jsme neběhali, nebyli agresivní, nesbírali odražené míče a na deset metrů jsme si nepřihráli míč, tak nemůžeme pomýšlet na úspěch. Myslím, že máme v týmu dost zkušených hráčů na to, abychom se z Budějovic i Jablonce poučili.
  
 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace