Po Stanley Cupu přiveze ligovou trofej

Po Stanley Cupu přiveze ligovou trofej
Foto: martinsekanina.com
Uherské Hradiště Sport 04 / 06 / 2011

Ladislav Kohn věnuje do dražby finálový dres a hokejku

Před devíti lety přivezl Ladislav Kohn do Uherského Hradiště Stanleyův pohár, který zvedl nad hlavu v dresu Detroitu Red Wings. Letos uherskohradišťský rodák přiveze další pohár, s Třincem totiž oslavil titul. A právě trofej pro českého šampiona ukáže fanouškům u příležitosti benefičního fotbalového souboje hráčů NHL a KHL proti týmu osobností na staroměstském Širůchu.
Jaká byla cesta za triumfem v extralize? Je vůbec možné ji aspoň trošku srovnávat s vítězství ve Stanley Cupu?
To opravdu nejde, snad jen v tom, že pokaždé, když něco vyhrajete, je to velký úspěch a odměna za dřinu, kterou musíte vynaložit. Ta je v NHL i Česku stejná. Jen prestiž soutěží je někde jinde.
Třinec získal titul poprvé v klubové historii. Vstoupí i oslavy do historie?
(smích) Úměrně velikosti Detroitu a Třince. V Americe přišel na náměstí asi milion lidí... Ale i Třinec žil hokejem, euforie byla vidět na každém kroku. Vždyť naši fanoušci patří k nejlepším v lize.
Fanoušci v Uherském Hradišti se těšili, že Laďu Kohna opět uvidí v domácím dresu coby posilu inlinehokejistů Reflexu. Proč to nevyšlo?
Mrzí mě to, ale čáru přes rozpočet mi udělaly rodinné povinnosti. Moc jsem se těšil, dokonce jsem si koupil nové brusle. Inline jsem několik let zpátky hrával a když si Uh. Hradiště pořídilo novou plochu, chtěl jsem pomoci, ale bohužel.
Ale na Slovácku se přece jen objevíte, i když ne na levém, ale na pravém břehu Moravy. A navíc ještě v kopačkách a s míčem. Už si se spoluhráči domlouváte taktiku?
Tu doladíme až večer před akcí, možná těsně před utkáním. Určitě něco vymyslí i Petr Švancara...
Znáte se s „mercedesem“ osobně?
Ano, občas se objeví u souseda Radima Bičánka na zahradě, kde jsme se seznámili. Zrovna minulý týden mi gratuloval k vítězství.
Do Starého Města přivezete i pohár pro mistra Extraligy...
Je přece taky můj, ne? (smích) Jen je škoda, že se jeho zapůjčení kryje s plány spoluhráče Peterka, ale doufám, že i ty dvě hodiny (14 až 16, pozn. autora) postačí lidem, aby se s ním vyfotili, nebo si jej aspoň prohlédli.
Součástí akce bude i večerní dražba, jejíž výtěžek poputuje na dobročinné účely. Co dáte do dražby?
Dres a hokejku, se kterou jsem hrál finále. Ale ještě budeme dávat i nějakou finanční částku.
Neláká vás samotná dražba?
Uvidíme. Když se mně nebo manželce něco zalíbí, určitě nezůstanu stranou.
Na staroměstském Širůchu se představí i reprezentanti, kteří vybojovali na mistrovství světa na Slovensku bronzové medaile. Sledoval jste jejich pouť?
Jen některé zápasy. Každopádně je ale škoda, kluci obrovskou formu nepřetavili ve zlato.
A pro vás už je reprezentace uzavřenou kapitolou?
To je spíš otázka pro kouče Hadamczika (smích) Letos jsem dva a půl měsíce kvůli nemoci nehrál, takže jsem s pozvánkou počítat ani nemohl. Ale naděje umírá vždycky poslední. Třeba se dočkám za rok...


autor: RADEK SALAQUARDA

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace