Po vítězné rozlúčce zakotvily sedmé

Sport 15 / 05 / 2012

Házenkářky Kunovic rozhodly po přestávce

V poklidném středu tabulky skončily prvoligové házenkářky Kunovic, když v posledním kole dokázaly zvítězit na palubovce Kobylis, se kterými se přetahovaly o konečnou sedmou příčku.
Kobylisy - Kunovice 20:24
Kunovjanky odjížděly do Prahy s jasným cílem uhájit sedmé místo v tabulce před dotěrnými domácími a hned od úvodu zápasu si držely mírné vedení. Domácím hráčkám se sice podařilo srovnat na 10:10, ale to bylo z jejich strany vše. Kunovjanky získaly ještě před odchodem do šaten mírný náskok, který ve druhé půli začaly postupně navyšovat až na konečný čtyřbrankový rozdíl.
„Vycházely jsme ze zabezpečené obrany, ze které se nám dařil jak rychlý, tak i postupný útok. Navíc, když bylo potřeba, tak nás podržela i brankářka,“ pochválila spoluhráčky hrající trenérka Kunovic Jarmila Štěrbová. Štěrbová se zároveň stala nejlepší střelkyní týmu a se 141 brankami skončila celkově mezi kanonýrkami na čtvrtém místě prvoligové soutěže. Těsně za ní navíc skončila další Kunovjanka Sklenářová, která nastřílela 131 branek. „S konečným umístěním jsme maximálně spokojené. Před startem soutěže nám bylo jasné, že v žádném případě nemůžeme hrát o postup, protože na to herně ani ekonomicky nemáme. Chtěly jsme se proto hlavně vyhnout bojům o záchran, a to se nám povedlo. Pro příští sezónu si tak můžeme v klidu stanovit ještě o trochu vyšší cíl,“ doplnila Štěrbová. Sedmičky 1/1: 4/2, vyloučení 1:2. Rozhodčí Barták, Moravis, 49 diváků. Poločas: 10:11
KUNOVICE: Polášková, Omelková – Hrabalová, Brablcová 2, Sklenářová 9/2, Horáková 2, Kosinková 1, Křeháčková, Štěrbová 9, Pavlíčková K., Hanáková 1.