Po zkušeném výkonu přišla ostuda

Staré Město Sport 03 / 10 / 2014

Jako na houpačce se při prvoligové premiéře cítili volejbalisté VSK Staré Město. Jestliže v Kladně si bez větších problémů připsali vítězství, na palubovce juniorky ČZU Praha totálně vybuchli. Obrat nepřinesl ani kouč Petr Karabec.
Kladno - St. Město 1:3
Staroměstští odjeli do středních Čech se třemi hosty ze Zlína, v základní sestavě nastoupili Kobolka a Truong. Domácí zpočátku drželi s favoritem krok, ale za stavu 15:14 VSK v jednom postavení několikrát ubránili útok a šňůrou sedmi bodů zadělali na zisk prvního setu. Ve druhém hosté vedli 11:7 a po servisu Truonga až 18:9, takže nebylo co řešit. Snadným vedením se ale Kment a spol. nechali ukolébat a po chybách na přihrávce i v útoku set ztratili. Až ve čtvrté sadě se opět naladili na vítěznou strunu a po soustředěném výkonu slavili zasloužené vítězství. Sety -20, -16, 21, -18.
ČZU Praha C - St. Město 3:1
Vyrovnaný první set zlomili hosté ve svůj prospěch až za stavu 15:19, kdy na síti vystavěli neprostupnou hráz. Výpadkem na přihrávce a v mezihře však dali ve druhém setu šanci domácím mladíkům, kteří nakonec dvoubodový náskok uhájili i v koncovce. Třetí set borci ze Širůchu vůbec nezvládli a ve čtvrtém vedli jen do stavu 9:6. Vlastními chybami nabídli vítězství soupeři. „Paradoxní je, že soupeř hrál pouze v osmi lidech, ale na naši nevýraznou hru plnou chyb to stačilo,“ kroutil hlavou Petr Straka, předseda klubu. „S dnešním výkonem bychom prohráli i s týmem krajského přeboru. Nechápu to,“ konstatoval zklamaný kouč Karabec. Sety -22, 23, 15, 25.
STARÉ MĚSTO: Truong, Skyba, Zábranský, Kobolka, Maděra, Kment, libero Špalek. Střídali Motyčka, Kamler, Karabec.