Počtvrté v řadě na kolenou

Sport 15 / 11 / 2011

Hokejisté Uh. Hradiště stále doplácejí na marodku

Druholigoví hokejisté HC Uh. Hradiště měli v týdnu šanci výrazně se přiblížit branám play-off. Jenže... Na ledě desáté Poruby i osmého Frýdku-Místku nezískali ani bodík při pasivním skóre 3:11! A tak na vytouženou osmičku aktuálně ztrácí už sedm bodů. Ale více než to kouče Petra Sakrajdu asi trápí marodka…

Poruba - Uh. Hradiště 4:0
Do hradišťské klece se postavil Hynek Kůdela a na nedostatek práce si stěžovat rozhodně nemohl. Domácí, vědomi si důležitosti zápasu a oslabeného soupeře, pálili ze všech úhlů, ale první vyloženou šanci si vypracoval Horehleď. V dobré pozici však rozvlnil jen boční síťku... V sedmé minutě měl tutovku na hokejce Vodák, který zůstal před brankářem Gleichem osamocený, ale jeho rána z první skóre neposunula. Na trestnou lavici pak zamířil Pochylý a domácí za 28 sekund přesilovku využili, když se ujala tečovaná střela Hruzíka. Gól Uh. Hradiště ještě víc nakopl, zvýšili obrátky, ale naráželi na neprostupnou zeď jménem Gleich. Jeho protějšek Kůdela se chvílemi nudil... Jenže přišla 16. minuta, v níž napřáhl od modré Piskura, a bylo to 2:0. Kůdela pak zabránil třetí brance, když včas sklapl betony při střele osamoceného Tugarina. Uh. Hradiště do druhé části vlétlo jako velká voda, jenže Horehledě při vyložené šanci hákoval Krayzel a přesilovku domácí přestáli bez úhony. Karpíška totiž vychytal Gleich. A znovu platilo nedáš - dostaneš. Poruba udeřila jako blesk z čistého nebe Chajretdinovem. To byla pro hosty studená sprcha, z níž se do konce zápasu neoklepali.
V poslední části se sice ještě snažili, ale nakonec se do střelecké listiny vůbec nezapsali, už podruhé v posledních třech vystoupeních. Poruba naopak ještě jednou skórovala, když se po obrovské chybě obrany dostal k puku Vaněk a ranou pod břevno nedal Kůdelovi šanci. To Mikeš, Pochylý i Šoula si zuby vylámali na fantastickém Gleichovi… Vyloučení 5:4, využití 1:0. Třetiny 2:0, 1:0, 1:0.
UH. HRADIŠTĚ: Kůdela - Štastný, Krystýnek, Matula, Rapant, Sladký, Měšťánek, Horehleď, Šoula, Hrabec, Červenka, Mikeš, Karpíšek, Sekerka, Pochylý, Vodák

Frýdek-Místek  - Uh. Hradiště 7:3
Ani ve Frýdku-Místku borcům z levého břehu řeky Moravy pšenka nekvetla. I když více než polovinu zápasu drželi s domácími krok, nakonec odjížděli se sedmibrankovým přídělem... „Stále se potýkáme s obrovskou marodkou, která se podepisuje pod výsledky,“ posteskl si kouč Petr Sakrajda, který do hry stále neposlal kvarteto Antonovič, Šafařík, Křemeček, Sakrajda.
Hosté přesto otevřeli skóre, když po zvládnutém oslabení při vyloučení Měšťánka z nenápadné akce udeřil Mikeš. Jenže další šanci chytil gólman Láníček a přišel trest z hole Hrubého. Na další gól si diváci počkali do začátku druhé třetiny, kdy Severomoravané předvedli učebnicově přečíslení a puk po ose Sluštík, Rozum zametl za Henešova záda Diviš. Hradišťští však bleskurychle odpověděli Červenkou a začínalo se od „nuly“. Následující pasáže zápasu už ale patřily domácím, kteří se sice neprosadili při přesilovce, ale ve hře 4 na 4 se už nemýlil Měkýš. A za 67 sekund už domácí vedli o dvě branky. Kdo očekával, že hosté zavelí k závěrečnému náporu, rychle pochopil, že drama už neuvidí. Frýdeckomístečtí totiž na sklonku 49. minuty zvyšovali už na 6:2 a nebylo co řešit. Trenér Sakrajda si aspoň vzal oddechový čas, aby soupeři „přistřihl křídla“, což se částečně podařilo. Heneš už totiž kapituloval pouze jednou, když mezitím ještě vychytal Diviše se Sluštíkem. O gólovou tečku se nakonec postarali hosté, 44 sekund před závěrečnou sirénou využil přesilovou hru M. Rapant. Branky a asistence: 11. Mikeš (Šťastný), 24. Červenka (Rapant M., Mikeš), 60. Rapant M. (Sladký, Matula), vyloučení 7:7, využití 0:2. Třetiny 1:1, 3:1, 3:1.
UH. HRADIŠTĚ: Heneš - Šťastný, Vodák, Matula, Měšťánek, J. Rapant, Sladký, Horehleď, Kříž, Hrabec, Červenka, M. Rapant, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekerka.