Podškubka: Tělu stále poroučím

Podškubka: Tělu stále poroučím
Foto: sal
Kunovice Sport 13 / 08 / 2019

Že je věk jenom číslo, dokládá i životní jubileum kunovického rodáka Tonyho Podškubky. Čerstvý sedmdesátník si věk nepřipouští a je rád, že patří mezi pět procent dospělých, kteří stále poroučí svému tělu. „Ostatní tělo musí poslouchat,“ pousměje se jedna z nejvýraznějších postav české kulturistiky.
Za sedmdesát let života toho stihnul po sportovní stránce docela hodně. Od fotbalu přes páku zakotvil u kulturistiky, ve které si dokázal vydobýt velké renomé nejen jako sportovec, ale i jako kouč a v neposlední řadě i organizátor kulturistických závodů. „Chtěl jsem v příštím roce u nás v kunovické sportovní hale uspořádat domácí šampionát v kulturistice, ale nakonec to odložíme až na rok 2021 a slibuji, že už to bude poslední závod, co budu organizovat. Nechám to mladším. A doufám, že se mi konečně podaří získat i medaili v kategorii Masters. Zatím mám jenom bramborovou,“ věří Podškubka.
A ještě jedno přání by si rád splnil. „Snad se mi konečně podaří připravit na závody i nějakou ženu, která získá medaili. Zatím se mi to daří jenom s muži,“ doplňuje Tony. Jeho aktuálně největším klenotem je Miroslav Juríček, který se propracoval mezi profesionály. V minulosti dokonce trénoval i jeho otce. „Hlavní je zdraví a nepřivodit si žádný úraz, abych se i nadále mohl věnovat tomuto sportu. Na příští rok plánuji ujet na kole maraton pod hodinu a dvacet minut. Trasu už mám vymyšlenou a padesátiletého favorita mi ladí kamarád,“ uzavírá s úsměvem nestárnoucí kulturista.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace