Pohár OFS: Šampiona určil jediný úder ze vzduchu!

Uherské Hradiště Sport 30 / 05 / 2018

Je dobojováno! Pohár OFS získali do držení fotbalisté FK Uherský Ostroh, kteří ve finále udolali TJ Sokol Jankovice nejtěsněji 1:0. Bitvu na prvoligovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti sledovalo více než dvanáct stovek fanoušků.
UH. OSTROH - JANKOVICE 1:0
Papírovým favoritem byli Ostrožané, ale roli v prvním poločase vůbec nenaplňovali. Svazovala je nervozita, míč je vůbec neposlouchal. Jankovičtí naopak měli už ve 12. minutě tutovku, když obraně utekl R. Brázdil, ale jeho gólovou přihrávku do vápna Večeřa mezi tři tyče nevměstnal… Na druhé straně zahrozil po centru Pavlase vytáhlý Gajdorus, ale obrana jej nakonec o míč připravila.
Po změně stran se karta obrátila, Ostrožané si vytvořili optickou převahu, tlačili se do šestnáctky soupeře, ale střela Lopaty a hlavička Gajdoruse byly z kategorie propagačních. V 70. minutě už fanoušci Uherského Ostrohu málem křičeli gól, když gólman Remeš podběhl centr Šálka, ale kanonýr Pavlas minul.
Dočkali se až o sedm minut později, kdy míč do sítě zatloukl Gajdorus. Jankovice odpověděly až v 88. minutě střelou Šustra, kterou však Šicha se štěstím chytil. A tak Ostrožané slaví double, po vítězství v okresním přeboru vyhráli i Pohár OFS.
Branka: Gajdorus. Rozhodčí Tureček - Korolovych, Večeřa. Žluté karty Šálek - Večeřa, Šustr, 1 234 diváků. Poločas 0:0.
UH. OSTROH: Šicha - Horák, Mariánek, Lopata (84. Čápek), Šálek - Pavlas, Durna, F. Kovařík, M. Kovařík - Jurčeka (67. Ondroušek), Gajdorus.
JANKOVICE: Remeš - Panáček, M. Hruška, L. Hruška, Surovec - T. Večeřa, Šustr, Z. Silný (57. Mikulica), R. Brázdil - V. Brázdil, M. Večeřa (84. Němec).