Pohár OFS zná finalisty

Huštěnovice, Ostrožská Lhota Sport 15 / 05 / 2024

O trofej pro vítěze Poháru OFS Uherské Hradiště se poperou fotbalisté Huštěnovic a Ostrožské Lhoty, kteří zvládli semifinálové bitvy. Tým od Baťova kanálu si pohárové finále zahraje poprvé v historii, Lhoťané mají poslední zkušenost z roku 2011.

Huštěnovice - Žítková 2:0

Družina kouče Antonína Šimona potvrdila roli favorita. I když borci z Kopanic odehráli solidní zápas, odjížděli zklamaní. Úvodní gól inkasovali po půlhodině hry, kdy se z pokutového kopu trefil Šuranský. Domácí získali potřebný klid, drželi míč a vyčkávali na chyby soupeře. Jeho odpor nakonec zlomil v 66. minutě nejzkušenější hráč Filip Hlúpik, bývalý ligový borec Slovácka. Branky: Šuranský z pen., Hlúpik. Poločas 1:0.

Ostr. Lhota - Babice 2:0

Soupeři se proti sobě postavili podruhé během měsíce, v okresním přeboru se radovali Lhoťané (6:2) a lepší byli i v pohárovém semifinále. I když postrádali zraněného kapitána Miroslava Machalu, postupně převzali otěže zápasu, ale v prvním poločase převahu ještě brankově nevyjádřili. Pešíkovi překazilo radost břevno. Skóre tak otevřel až po změně stran kapitán O. Zalubil. Gól hosty probudil, zvýšili aktivitu, ale s koncovkou byli na štíru. O vyrovnání je připravila tyč. A v nastavení inkasovali do otevřené obrany podruhé. Branky: O. Zalubil, Bílek. Poločas 0:0.

Finále se hraje 1. června na prvoligovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti.