Pohár přivála Štěrbová s Flekovou!

Praha Sport 05 / 01 / 2010

Veselanky poprvé v historii triumfovaly v Českém poháru, závěr proměnily v exhibici

Všechno je jednou poprvé. Přesně to si teď říkají interligové házenkářky Veselí nad Moravou, které v historii Českého poháru nikdy neokusily chuť triumfu. Až teď. V hlavním městě si kromě skalpu domácí Slavie Praha a poháru odnesly také finanční odměnu pětadvacet tisíc korun.
Slavia Praha - Veselí 23:30 (14:13)
Po úspěšně zvládnutém čtvrtfinále s Pískem (31:25), na kterém se výrazně podílela sedmi brankami Súkenníková, čekala na Veselanky ve finále Slavia Praha. Ta české mistryně v posledním interligovém klání připravila nejen o výhru, ale také o Černou, a tak bylo co vracet. Jenomže úvod tomu vůbec nenapovídal. Než se Jihomoravanky dostaly do tempa, už prohrávaly rozdílem pěti tref (6:1). Ani vánoční přestávka však nedělá čáru přes rozpočet takové hráčce, jakou je Lenka Fleková. Tahounka družstva na sebe vzala zodpovědnost a Pražanky se nestačily divit. Po srovnání stavu se sice ještě dostaly v poločase do vedení, ale po obrátce byl jejich osud zpečetěn. Postaraly se o to právě Fleková a Štěrbová, která dostala Veselanky poprvé do vedení v 41. minutě. A od té chvíle odstartoval taneček panenek, jejichž krok byl pro domácí příliš dlouhý.
Veselanky vkročily do roku 2010 pravou nohou, a nejenže týden před prvním interligovým duelem ukázaly svou sílu, ale také si finančně polepšily.
Sedmičky 6/4:3/2, vyloučení 4:5, rozhodčí Macho, Hájek, 100 diváků.
VESELÍ: D. Zvoničová, Sabaková, Benedíková - Kratochvílová, Velanová, Gáborová 1, G. Zvoničová 3, Štěrbová 10/1, Jandásková, Viniatynská, Chmelařová 6/1, Fleková 7, Kočí 1, Súkenníková 2.

autor: LENKA HORÁKOVÁ