Pohár pro Uherské Hradiště, Broďané až třetí

Slovácko Sport 01 / 04 / 2015

Konečné pořadí finálové skupiny určili Hanáci

Vítězem finále krajské ligy jsou hokejisté HC Uherské Hradiště, kteří nad hlavu zvedli trofej pro šampiona Zlínského kraje. Oslavy rozjeli i přes porážku na kroměřížském ledě. Hanáci totiž ve čtvrtek dobyli tvrz Uherského Brodu, čímž v předstihu poslali pohár na levý břeh řeky Moravy.
Uh. Brod - Kroměříž 5:7
Matematika byla jasná. Broďany udrží ve hře o první místo ve finálové skupině pouze tři body. A už v šesté minutě vedli, když se trefil Šiller. Když ale další tutovky trestuhodně spálili, hosté se chopili otěží a brankář Chovanec (věkem ještě dorostenec - pozn. autora) se měl co ohánět. Kapituloval až v 16. minutě. Domácí se ale rychle oklepali a vzápětí po perfektně sehrané přesilovce se vrátili do vedení.
Druhá třetina začala studenou sprchou pro svěřence kouče Romana Uhříčka, když v šesté sekundě Hanáci podruhé vyrovnali. To však domácí jen vyburcovalo a v 27. minutě svítilo na ukazateli skóre 4:2. Kdo z fanoušků čekal, že je prakticky rozhodnuto, nestačil se divit.
Kroměříž totiž během tří minut třikrát skórovala a zasadila domácím K.O., ze kterého se už neprobrali. Třebaže ze sebe ještě vymáčkli poslední zbytky sil, drama se už nekonalo. Slabou náplastí je Peterkova bomba do šibenice, která se postarala o zápasovou tečku.
„Kluky jsem varoval, že soupeř nám nedá nic zadarmo, nemá už co ztratit. Za stavu 4:2 jsme nepochopitelně přestali hrát, vytratila se bojovnost, nasazení i hokejovost. Projevila se absence brankářské jedničky Málka a důrazných hráčů typu Kubiše a Doležálka, ale na to se nechci vymlouvat. Máme dostatečně široký kádr, abychom podobné zápasy zvládli,“ zlobil se kouč Uhříček. Branky: 6. Šiller (Gergela), 17. Woska (Vaněk, Nesrsta), 25. Kříž (Hlatký), 27. Gergela (Vaněk, Woska), 57. Peterka (Kříž). Třetiny 2:1, 2:4, 1:2.
UH. BROD: D. Chovanec - Pšeja, Vaněk, Hlatký, Woska, Kojecký, Peterka - Okénka, Holík, Nesrsta - Kříž, Gergela, Šiller - Klusák, Bujáček, O. Chovanec - Hladiš.
Kroměříž -Uh. Hradiště 7:4
I když Hradišťští na Hané v posledním zápase finálové skupiny poprvé nebodovali, měli důvod k radosti. Z rukou Miroslava Stavjani, člena výkonného výboru krajského hokejového svazu, totiž převzali pohár pro vítěze.
Domácí měli raketový start, když ve čtvrté minutě přelstil Hubáčka v bráně Franta. Rychlý gól hosty probudil, začali vystrkovat drápky, ale v koncovce se trápili. Největší šanci zahodil Karpíšek, který jel sám na brankáře Dohnala, ale vyrovnání nezařídil. Trest přišel na začátku druhé části, kdy Kroměříž odskočila na 3:0. Kašného boys ale přispěchali s odpovědí. Lažek nejdříve vysunul Kotačku, který přečíslení dva na jednoho vyřešil přesnou střelou.A za čtyři minuty zařídil kontakt Horehleď, jehož ránu za modrou tečoval do síťky jeden z obránců.
O osudu zápasu se nakonec rozhodlo ještě ve druhé části, v níž domácí ještě odpověděli stejnou mincí a za stavu 5:2 už si vítězství pohlídali. „Škoda, doplatili jsme na nedůslednost v obraně,“ posteskl si Rudolf Holásek, vedoucí týmu. Hosté se přesto v závěru blýskli dvěma parádními góly. V 51. minutě se proháčkoval obranou Hrabec, načež zavěsil pod víko, a v poslední minutě projel celé kluziště Horehleď a učebnicovým blafákem překonal Dohnala. Jinak se ale hosté v koncovce spíš trápili, šancí měli na dva zápasy. Branky: 28. Kotačka (Lažek, Hruboš), 32. Horehleď (Hruboš), 51. Hrabec (Rozhon), 60. Horehleď (Burša).Třetiny 1:0, 4:2, 2:2.
UH. HRADIŠTĚ: Hubáček - Stašek, Fuksa, Lažek, Fridrich, Rozhon, Kršjak, Foltýn - Horehleď, Kotačka, Hruboš - Hrabec, Karpíšek, Ondra - Nohál, Kartusek, Burša.