Pohárová konečná

Staré Město Sport 05 / 12 / 2011

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město vypadli z pohárové rulety. Čtvrtfinále Českého poháru si nezahrají. Extraligovému Ústí nad Labem totiž podlehli i v odvetě, byť po pětisetové bitvě.
STARÉ MĚSTO - Ústí nad Labem 2:3
Staroměstští na soupeře vyrukovali s chutí a v prvním setu jej položili na lopatky, když byli úspěšnější na bloku, po kterém získávali důležité body. Velmi dobře rozehráli i druhý set, vedli 16:11, jenže nevynucenými chybami v přihrávce si sami přistřihli křídla. Severočeši otočili na 19:23, domácí ještě vyrovnali, ale při setbolu soupeře znovu chybovali...
O postupujícím do čtvrtfinále tudíž bylo rozhodnuto. Zbytek zápasu se dohrával jen z povinnosti. Do domácí hry se promítlo zklamání a následná ztráta koncentrace znamenala vedení Ústí. Kment a spol. se však ještě „nakopli“ ve snaze získat skalp pátého týmu extraligy, vynutili si tie-break a dlouho v něm měli navrch. Vedli 8:6, 10:8, ale v jednom postavení ztráceli 10:13 a bylo rozhodnuto. Sety 21, -23, -20, 25, -11.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Kment, Koláček, Skyba, Paták, Vašíček, Špalek, Erman, Karabec.