Pohárové finále je přede dveřmi

Pohárové finále je přede dveřmi
Foto: FAČR  /  Ve středu si to o cennou trofej rozdají na stadionu v Uherském Hradišti domácí 1.FC Slovácko s pražskou Spartou
Uherské Hradiště Sport 28 / 04 / 2022

Před fotbalisty 1.FC Slovácko stojí obrovská výzva.

Ve středu si to rozdají na domácím stadionu ve finále MOL cupu s pražskou Spartou a ve hře bude cenná trofej. Domácí prostředí přisoudila Slovácku úprava rozpisu z roku 2020, podle které se hraje na stadionu klubu, který má nižší pohárový koeficient tvořený z výsledků v domácí pohárové soutěži. V tomto žebříčku je Sparta druhá a Slovácko až jedenácté. 

Kapitán vítězného týmu tak zvedne ve středu večer nad hlavu zlatý pohár na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty. "Vnímáme, že finálový duel MOL cupu je velkou událostí pro celý slovácký region. Pevně věřím, že budeme svědky skvělé podívané v duchu fair-play na vyprodaném stadionu Miroslava Valenty a všichni si z utkání odnesou nezapomenutelný zážitek,“ vzkazuje oběma táborům fanoušků předseda FAČR Petr Fousek. O utkání je obrovský zájem. Vstupenky uvolněné do předprodeje bleskově zmizely, ale fanoušci, na které se nedostalo, ještě nemusí házet flintu do žita. Je možné, že vstupenky, které si nevyzvednou obchodní partneři poháru, budou ještě dány do předprodeje, který bude probíhat výhradně prostřednictvím internetu na www.vstupenkyfotbal.cz.

Slovácko na první trofej čeká

Trenér 1.FC Slovácko Martin Svědík působí u týmu už čtvrtou sezónu. V každé z nich dokázal posunout svůj tým o stupínek výš. Teď stojí před pomyslným Olympem.

"Pokud bychom dokázali nad Spartou vyhrát, znamenalo by to pro klub, pro kabinu i pro mne osobně obrovský úspěch. Zahrát si finále poháru je pro nás všechny velice atraktivní a pozvednout nad hlavu pohár by byl splněný sen. Hrajeme sice na našem stadionu, ale bude to trochu jiné než při ligovém zápase. Sparta bude mít na stadionu více fanoušků, a tak bude atmosféra více vyvážená než při naší podzimní výhře nad ní, kdy výhra 4:0 před naplněným stadionem byla obrovským zážitkem. Pohárové utkání je však vždy jen jedno a to rozhodne o úspěchu či neúspěchu. Když tento poslední zápas prohrajete, tak přijde obrovské zklamání. V lize máte šanci v dalších utkáních prohru napravit."

Sáhnout na zlatý pohár by si chtěl v dresu rodného klubu i kapitán Slovácka Michal Kadlec, který držel pohár nad hlavou už třikrát. Vždy v dresu Sparty, středečního soupeře.

"Dobře znám pocity pohárového vítězství a chci, aby je zažili i lidé v Uherském Hradišti. Mým snem je porazit Spartu a získat pro Slovácko historicky první klubovou trofej. Pro vítězství v MOL Cupu uděláme všechno a věříme tomu, že se nám to podaří. Finálový pohárový zápas má svá  specifika. Vše musí klapnout na jedničku a vše musí být na správném místě. Pokud se něco pokazí, tak už není prostor na opravu. Proto je potřeba se na finále nachystat  co nejlépe. Přestože sníme o trofeji, myslím, že pod větším tlakem bude Sparta, která bude chtít zachránit sezónu a získat alespoň nějakou trofej. Pro nás je finálový zápas takový příjemný bonus na závěr sezony. Když už tam ale jsme, tak určitě budeme chtít vyhrát."

Sparta vyšla dva roky naprázdno

Sparta si už dva roky nesáhla na žádnou trofej a na to ve své bohaté historii není zvyklá. Proto trenér Letenských Pavel Vrba burcuje před pohárovým finále své svěřence a věří, že sezóna bude pro Spartu nakonec úspěšná.

"Boj o mistrovský titul už nemáme ve svých rukou. Finále poháru však ve svých rukou máme a postoupit do evropských kvalifikací je výhodnější pro vítěze poháru než pro druhý tým ligové tabulky. Proto se na Slovácko, které podává výborné výkony, musíme dobře připravit tak jako v jarní odvetě FORTUNA:LIGY.  V týmu máme zkušené hráče, ale i mladíky, kteří jsou v dobré formě a jsou schopni rozhodovat podobné zápasy. Věřím tomu, že uhrajeme výsledek, který potřebujeme."

Letenský kapitán Bořek Dočkal si už na trofej pro vítěze národního poháru dvakrát sáhl. Na Slovácku by rád zkompletoval hattrick. 

"MOL Cup není fotbalovou veřejností vnímán úplně vážně. Při finálovém zápase se však všechno mění. Vítězství v MOL Cupu řadím mezi své největší úspěchy v kariéře. Domácí prostředí je pro Slovácko určitě výhodou, které bude chtít využít. V ochozech však bude i spousta našich fanoušků, kteří se postarají o skvělou atomosféru. Na hřišti se pak musíme Slovácku vyrovnat v touze po vítězství. Být stejně běhaví a soubojoví. Jsem přesvědčený, že naší fotbalovostí a kvalitou uspějeme. Velká část našeho týmu odehrála finálové utkání před dvěma lety a právě tato zkušenost může být pro náš tým rozhodující výhodou." 

1.FC Slovácko - Sparta Praha - středa 4. května - 19.00 hodin

Ideální sestavy:

1.FC Slovácko

Nguyen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Petržela, Daníček, Havlík, Sadílek, Holzer - Jurečka. Trenér Martin Svědík.

Sparta 

Heča - Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer - Krejčí II, Pavelka - Pešek, Dočkal, Hložek - Čvančara. Trenér Pavel Vrba.

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace