Pohárové zlato vylovili Mach a Nikl

Sport 28 / 05 / 2011

Kajakáři Ostrožské Nové Vsi zazářili v Sedlčanech, brali 14 kovů

Úctyhodných čtrnáct medailí ukořistili ve druhém závodě Českého poháru v Sedlčanech kajakáři Ostrožské Nové Vsi. Nejpilnějším sběratelem cenných kovů byl podle předpokladů osmnáctiletý juniorský reprezentant Martin Mach, který triumfoval společně s pražským Dostálem na deblkajaku (200 i 500 m) a na singlkajaku přidal stříbro (3 km) a bronz (200 m). O zbylé medaile se postarala pětice Klára Silnicová, Filip Nikl, Kateřina Pjajčíková, Karla Zalubilová a David Janík.
Novoveští si tak oproti loňsku polepšili o osm medailí. „Sedlčanské klání bylo letos prvním celostátním testem na krátkých tratích a naznačilo výkonnost mladých vodáků na olympijské dvoustovce i pětistovce. A musím říct, že můžeme být spokojeni,“ uvedl Vít Pjajčík, dlouholetý novoveský lodivod.
Čtyři cenné kovy ze sedlčanské přehrady vylovil šestnáctiletý dorostenec Filip Nikl, který s pražským Antošem potvrdili, že jejich republikový titul z Ústí nad Labem nebyl náhodný, a na deblkajaku vyhráli sprint i pětistovku. V singlkajaku pak Nikl přidal dvě bronzové medaile. O tři medaile se nečekaně postarala čtrnáctiletá dorostenka Kateřina Pjajčíková, když v singlových soubojích zaskočila několik o rok starších soupeřek. „O jejím druhém místě na dvoustovce rozhodla až cílová kamera, za vítěznou olympijskou nadějí Barborou Petrovičovou z Pardubic zaostala jen o pověstný chlup,“ pochválil dceru Pjajčík. Společně s Karlou Zalubilovou pak Pjajčíková usedla do deblkajaku a dojely si pro stříbro (200 m) a bronz (500 m).
Juniorka Klára Silnicová se poprvé představila s novou partnerkou Michaelou Chmelovou z Vyškova a premiéra přinesla studentkám pardubického sportovního gymnázia dva bronzy. „Dalším překvapením byla stříbrná medaile třináctiletého žáka Davida Janíka, který se z kajaku opět vrátil do kánoe a na poslední chvíli vytvořil dvojici s o rok starším Millerem z Jablonce. Třebaže oba pádlují na levou stranu a jeli takzvanou kanadu, vybojovali na pětistovce stříbro,“ uzavřel výčet medailistů Pjajčík.
Vodáky od Kunovské tabule o víkendu čeká 25. ročník mezinárodní regaty v Piešťanech a o týden později ve třetím závodě Českého poháru v Račicích boj o nominace na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let.

autor: ceh, vp