Pohárovou pouť Strání ukončil druholigista

Strání Sport 19 / 08 / 2019

Favorita nezaskočili. Divizní fotbalisté FC Strání podle očekávání nestačili na druholigový Prostějov a jejich pouť MOL Cupem skončila už v prvním kole. Hlavně v prvním poločase však svěřenci Igora Gúčika soupeře potrápili.
STRÁNÍ - Prostějov 1:3
Straňané začali s respektem, ale postupně se osmělili a jako první si vypracovali šanci ke skórování. Po Ondřejkově rohu však Frühauf pouze rozezvučel břevno. Na druhé straně zase stáli všichni svatí při Popelkovi, když jej dvakrát od pohromy zachránila branková konstrukce. Ve 41. minutě už ale kapituloval. O. Čaňo fauloval v šestnáctce a sudí nekompromisně nařídil pokutový kop, který Rolinc s přehledem proměnil.
Ani gól do šatny ale domácí nezlomil, snažili se o vyrovnání, ale po chybě v rozehrávce a brejku soupeře inkasovali podruhé. Když pak Hanáci přidali třetí úder, nebylo co řešit. Alespoň o čestný úspěch Strání se v poslední minutě postaral střídající Palík. „Gól je odměnou pro fanoušky i hráče, kteří zaslouží uznání. Škoda, že jsme neskórovali jako první, třeba by soupeř znervózněl,“ nechal se slyšet Gúčik, kouč poražených. Branky: Palík. Poločas 0:1.
STRÁNÍ: Popelka - O. Čaňo (74. Bruštík), Gardian, Lorenc, V. Čaňo (69. Palík) - Frühauf, Silnica, Hruboš, Ondřejka (69. Kolaja), Holík - Michalec.