Pohárový kolaps

Sport 05 / 09 / 2010

MSK Břeclav – 1.FC Slovácko 1:1 (0:0) na pen. 7:6
Branky: 73. Pacl – 50. Nestorovski.
Penalty: Volešák 0:0, Jakubovič 1:0, Mezlík 1:1, Schwarz 2:1, Ondřejka 2:2, Simandl 3:2, Kuncl 3:3, Pacl 4:3, V. Valenta 4:4, Dvořák 4:4, Hlúpik 4:5, Michal 5:5, Fujerik 5:6, Bielčík 6:6, Kubáň 6:6, Jakubovič 7:6
Rozhodčí Býma – Lakomý, Adámková
ŽK Slovácka: Ondřejka
Sestava Slovácka: Heča -  Kuncl, Mezlík, Reinberk, Starý (46. Kubáň) – Fujerik, Perůtka, Volešák, V. Valenta – Nestorovski (74. Ondřejka), Hlúpik.
Slovávcko na hřišti třetiligové Břeclavi ve své letošní premiéře totálně selhalo. Zopakovalo tak svůj loňský kolaps z úvodního kola v divizní Třebíči. Svoji roli favorita nepotvrdilo tentokrát ani herně a domácí Břeclav byla v prvním poločase nebezpečnějším mužstvem. K úvodnímu zakončení se dostal v 15. Minutě Hlúpik, ale šlo spíše o symbolické ohrožení brány. To na druhé sgtraně zmařil ve stejné minutě nebezpečný průnik Bielčika Heča včasným vyběhnutím. Hosté se nepoučili a už za dvě minuty museli čelit nebezpečné střele Navrátila. Pak se sice blýskl pěknou hlavičkou pod břevno Valenta po Fujerikově centru, jenže to bylo ze strany prvoligového favorita v první půli vše. Nepřesnosti v rozehrávce i pomalý pohyb nahrával domácím, kteří toho využívali k ohrožení brány. Ve 26. minutě zahrál krásně trestný kop přes zeď Pacl a Heča opět exceloval a vyznamenal se i proti tečované střele ve 33. minutě.
Do druhé půle vstoupili hosté přece jen zodpovědněji. Zlepšili pohyb i kombinaci a výsledkem byla krásná akce Volešáka, který našel ve vápně Nestorovského, jenž si lehkým dloubákem poradil s brankářem Prokopem. Za tři minuty sice mohlo být srovnáno, když rohový kop hlavičkoval těsně nad Bielčík, ale Slovácko hru kontrolovalo a zdálo se, že své vítězství bez potíží uhájí. Jenže přišla 73. minuta v ní nedůrazný odkop Reinberka a hlavičkový souboj, po němž se míč odrazil k volnému Paclovi, který krásnou ranou pod břevno vyrovnal. Hosté si hrozící nebezpečí uvědomili a zvýšili obrátky. V 82. Minutě pálil po narážečce s Ondřejkou těsně vedle Volešák a za šest minut vydoloval z lesa nohou míč Valenta, přihrál jej opět Volešákovi, který technickou ranou minul levý horní roh Prokopovy brány.
Přišly tak na řadu penalty, do kterých favorizovaní hosté vstoupili nešťastně. Volešákovu umístěnou, ale nedůraznou ránu Prokop kryl. Pak byli všichni exekutoři úspěšní až do poslední penalty první série, kterou vypískávaný Dvořák poslal jen do břevna. Penaltové drama tak pokračovalo. Úspěšní byli všichni exekutoři až od osmé série. V ní vychytal Kubáňovu penaltu u levé tyče Prokop a v následné penaltě podepsal definitivní pohárový ortel Slovácku Jakubovič.