Pohled trenéra na soustředění v Turecku

Pohled trenéra na soustředění v Turecku
Foto: mao  /  Jožka Mazura.
Uherské Hradiště Sport 14 / 02 / 2010

Jak byste zhodnotil soustředění v Turecku po stránce zázemí?
Podmínky byly výborné, ubytování, strava, tréninkové plochy, vše bez problémů. Sehráli jsme i tři zápasy s velmi silnými soupeři. Takže celkově určitě panuje spokojenost.
Během soustředění jste sehráli tři přípravná utkání. Jak byste je hodnotil?
Na sestavu pro jarní premiéru máme ještě dva týdny, ale určité herní způsoby, které bychom mohli praktikovat, mně zápasy napověděly. Prozrazovat je ale pochopitelně nebudu.
Když bych vzal jednotlivá utkání, tak velmi vydařené bylo úvodní měření sil s korejským celkem. Šli jsme v něm do vedení, dokázali jsme vstřelit branky, dařil se nám i přechod z obrany do útoku. Do vedení jsme šli i ve druhém utkání, škoda že jsme v závěru udělali chyby, které nás stály vítězství. Třetí zápas byl vyrovnaný a obě mužstva si vytvořila dvě tři šance, takže mohl vyhrát kdokoliv. Byla by to pěkná tečka za soustředěním.
V Turecku jste chtěl vyzkoušet i nové tváře. Jak se vám ukázaly?
Určitě potěší, když dá někdo tři branky v zápase, a Ilja si tím určitě řekl o místo v sestavě. Jestli to ale bude už v Olomouci, to neprozradím. Podobně se ukázali i další noví hráči. Musím říct, že herně nepropadl nikdo z těch, kteří tam byli s námi.
Tým měl na podzim hodně problémy v defenzivě. Tu posílil Kuncl s Košútem. Jak je hodnotíte?
O těchto dvou hráčích platí to stejné jako o Nestorském. O místo v sestavě si řekli, ale jestli to bude v Olomouci, to se ještě ukáže.
Deset branek v posledních čtyřech zápasech, to je slušná vizitka ofenzivy. Jak jste spokojen s ofenzivou mužstva?
Spokojený nejsem. Těch příležitostí, které jsme měli proměnit, bylo víc. Musíme umět dotáhnout podobné šance do gólového efektu ve větší míře. Na tom musíme ještě intenzivně zapracovat. Pracovat máme na čem ale i v obranné fázi.
Dalším problémem Slovácka byla velká marodka. Jak to vypadá aktuálně?
Všichni soustředění absolvovali bez větších potíží. Jen teď v pátek tahal sval Petra Švancaru, tak doufám, že to nebude nic vážného. Na druhou stranu se uzdravili Kordula i Perůtka, kteří s námi po celou dobu trénovali a budou připraveni případně naskočit už proti Olomouci.
Užili jste si tepla a přírodních trávníků. Jak strávíte zbytek času do zahájení ligy?
Počasí moc nepřeje. Nevím, jestli se někde dá trénovat na přírodních plochách, ale spíše počítáme, že ne. Proto se budeme muset přizpůsobit. To ale platí pro všechna mužstva, takže podmínky budou mít všichni obdobné.
A pokud jde o program, v uplynulých dvanácti dnech jsme odehráli tři těžká utkání a tomu bude také odpovídat činnost v příštím týdnu, který bude malinko volnější a bude zakončený generálkou se Slovanem. Ten následující týden už bude klasický, předzápasový.
Je podle vás kádr už uzavřený, nebo budete řešit nějaké akutní problémy?
Ještě bychom chtěli nějaké nové hráče přivést, ale uvidíme, jestli se to podaří.

autor: STANISLAV HORÁK

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace