Pohled z kotle: babu

Uherské Hradiště Sport 05 / 09 / 2012

Na příbramském trávníku nebylo v sobotu k vidění mnoho fotbalové krásy. V zachmuřeném a deštivém počasí se nechtělo hráčům moc kombinovat po zemi, a tak většina hry spočívala v nakopávání vrchem a hře na náhodu. Šancí nebylo mnoho ani na jedné straně, a tak trenér Habanec sáhnul po střídání, které se mu vyvedlo náramně. Kerbr se dostal blízko pokutového území, neztratil hlavu a nahrál přesně na nohu Lukášovi, který stanovil skóre 0:1. Domácí v závěru tlačili hlavně ze standardních situací, ale výsledek už jsme si pohlídali.
Atmosféra na stadioně také nesplňovala prvoligové požadavky. Příbramských se i za cenu sníženého vstupného (50 Kč) dostavilo žalostně málo, a i když oficiální údaj říká přes dvě tisícovky osob, reálné číslo je asi pět set. Nás, fanoušků Slovácka, bylo asi šedesát a snažili jsme se hnát tým dopředu celých devadesát minut. Nakonec jsme si užili zaslouženou radost z gólu a domů jsme jeli s příjemným pocitem tří bodů z venkovního utkání. I když jsme nevyhráli 4:0, jako tomu bylo v minulé sezoně, měli jsme velkou radost, protože každá výhra se počítá za tři body!