Pohled z tribuny

Uherské Hradiště Sport 26 / 09 / 2012

Tentokrát mám spoustu smíšených pocitů. Nemám rád týmy, které čekají na jednu příležitost a ještě jim to vyjde. Mám rád pracovité a tvořivé fotbalisty, kteří tentokrát na body bohužel nedosáhli. Nemám rád asistenta rozhodčího Kociána. Za prvních pětačtyřicet minut  signalizuje jedenáctkrát postavení mimo hru, ale z toho je minimálně půlka sporná. Proč se nám nedařilo vyhrávat hlavičkové souboje ani v jednom prostoru hřiště? Naopak kombinační hrou po zemi jsme dostávali soupeře pod tlak, ale bylo jí méně než v předcházejících zápasech. Věřím, že pokyn trenéra Habance byl: „ Hrajte po zemi“, ale soupeř velmi dobře bránil a dal nám příliš málo prostoru. Proč takový útlum na začátku druhé půle, když jsme naopak  čekali zvýraznění ofenzivy? To nás musel probrat až Lafatův gól? Zkušení cítili, že čas utíká a soupeř defenzivu umí. Nedostali jsme se ke střelbě a statistika v jednom okamžiku konstatovala 0:7 na střely na bránu, což vůbec neodpovídalo obrazu hry. Můj obdiv zaslouží Libor Došek. Kde si vysloužil nevoli rozhodčích, nevím, ale musí mít pevné nervy. Nesmí rozdávat, každý si do něj strčí a kopne a verdikt rozhodčího je překvapením. Na závěr poslední otázka: Diváci, kde jste byli? Návštěva pod čtyři tisíce, byť soustavně povzbuzujících diváků, není pro Slovácko obvyklá. Omluvou mohou být pouze burčákové tenisové turnaje nebo zazimování zahrádek. Ale příště všichni. Toto mužstvo si naši přízeň zaslouží.