Pohled z tribuny: Ladislav Botek

Pohled z tribuny: Ladislav Botek
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 19 / 09 / 2012

Mladá Boleslav byla jednoznačně nejslabším mužstvem podzimu na Slovácku. Jediný, kdo si tady neudělal ostudu, je odchovanec slovácké akademie Ondra Kúdela. Domnívám se, že současná hra Boleslavi je výsledkem působení despotického trenéra Koubka. Takový typ trenéra se do dnešního fotbalu moc nehodí a současní hráči jej prostě neberou a není pro ně autorita.
Pojďme ale ke Slovácku. Hned na úvod jediná věta. Habancovo Slovácko je diametrálně odlišné od Soukupova. Na hřišti neběhají stroje, ale přemýšliví fotbalisté, kteří si chtějí vyhovět. Markantní to bylo po vyloučení Trousila, kdy jsem si myslel, že se defenziva sesype. Šel tam ale mladý Daníček a celý mančaft mu v jeho nelehké roli všemožně pomáhal. Mančaft prostě táhl za jeden provaz. Zvedla se i celková úroveň hry. Stopeři už nepřekopávají bezmyšlenkovitě zálohu, ale zapojují do hry záložníky, což je živou vodou především pro Valentu a Volešáka, ze kterého je najednou jiný hráč.
Nadstandardní výkony podali oba krajní obránci, Reinberk s Kubáněm. Především Kubáňův výkon byl jedním z jeho nejlepších v dresu Slovácka. Samozřejmě mu k tomu napomohla i skvělá spolupráce s Volešákem či Valentou. Samostatnou kapitolou jsou standardky. Nechápu obrat, který při jejich zahrávání nastal. V sobotu chodil jeden přesný míč za druhým, ať z kopaček Valenty či Volešáka. Navíc jejich řešení bylo pro obranu Boleslavi nečitelné. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace