Pohled ze hřiště

Pohled ze hřiště
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 30 / 04 / 2014

Jiří Valenta patřil v sobotním moravském derby ke klíčovým mužům. Dvě branky vstřelil a podíl měl i na třetí brance, kdy přepustil míč střílejícímu Doškovi. Byl to těžký zápas a hlavně důležitý pro oba týmy. My jsme chtěli naplno bodovat a posunout se bodově a zároveň atakovat vyšší příčky, což se nám povedlo. Jsme rádi, že jsme vyhráli, a Olomouc ať si vyhrává od dalšího kola. I když jsme dostali na jedna jedna, tak jsme věřili ve vlastní síly, že můžeme zápas otočit. Povedlo se nám to brankami na konci. Asi jsme lépe trénovaní. (smích) Olomouc do utkání vstoupila lépe, my jsme některé situace řešili špatně, ale po vedoucí brance jsme byli lepší. Sigma mohla přesto vyrovnat na konci poločasu Varadim. Tady bych chtěl poděkovat našim trávníkářům (Varadi snad z jednoho metru překopl zcela prázdnou bránu, když mu míč špatně skočil - pozn. redakce).
Petr Reinberk na kraji obrany zaskakoval za zraněného Šimka a v úvodu druhého poločasu mohl druhou brankou přidat gólovou pojistku. Bohužel jsem to blbě trefil a Zlámal stačil sklapnout betony. Byl to ideální centr, který se střílívá z první, a bylo zbytečné jej zpracovávat, navíc gólman by měl více času na přesun. Snad jsem si schoval branku na příště a podobnou šanci proměním. Je škoda, že byl zápas přerušovaný. Museli jsme do kabin, pak zase zpátky, vyšli jsme z tempa... Bylo to nepříjemné.
V zajímavé situaci byl před utkáním, během něj i po něm Jakub Petr, který nastoupil proti mateřskému klubu, do kterého se bude muset asi po sezóně vrátit. Sobotní porážka by mohla znamenat, že by se mohl vracet do druholigového klubu. Výhra mě přesto těší, teď hraju za Slovácko a nevím, proč by mě těšit neměla. Sigma to má pořád ve svých rukou. Hraje doma s Baníkem a se Znojmem a to jsou zápasy, které prostě zvládnout musí. Tady měli ale i trochu smůly.
Veliče Šumulikoski odvedl opět velmi dobrý výkon, který mohl korunovat svojí první letošní ligovou brankou. Jeho hlavička ale přeletěla břevno o pár centimetrů. Byl jsem moc v náběhu, a tak jsem míč netrefil ideálně, škoda, protože to byl krásný balon. Bylo to zvláštní utkání. V první půli jsme byli moc zalezlí a dělali jsme chyby. Naštěstí nás Sigma nepotrestala. Ve druhé půli to už bylo lepší. Drželi jsme víc balon. Vytvořili jsme si šance. Já měl jednu, Milan Kerbr, Rambo (Petr Reinberk). Ale nakonec jsme vyhráli a to je hlavní.     

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace