Pohled ze hřiště

Pohled ze hřiště
Uherské Hradiště Sport 07 / 05 / 2014

Domácí mohou za zisk bodu děkovat především brankáři Filipu Radovi, který je v zápase dvakrát zásadním způsobem podržel. Při hlavičkách Šumulikoského a Doška. Hlavička Šumulikoského byla zblízka a možná jsem na ni mohl jít ven z brány. Zaplať pánbůh ale, že jsem na ten centr nešel a tu hlavičku aspoň vyrazil na břevno a přežili jsme to. Při Doškově hlavičce jsem se přemísťoval a kdyby mně to dal do protipohybu, tak by to bylo pro mě nebezpečnější. Dal to ale na vzdálenější tyč a tím mně to neztížil.
Libor Došek druhou stovku českých ligových branek, i přes vyloženou šanci, nenačal. Měl jsem to dávat do země. Terén ale byl mokrý a kdo ví, co by na něm míč udělal. Rada se stihl rychle přemístit a dokázal tu hlavičku zpod břevna vytáhnout. Remíza je ale asi zasloužená.
S jedním bodem moc spokojený nebyl Tomáš Rada.Měli jsme mít tři body. Šancí jsme měli spoustu, ale je to naše klasika. Nedáme góly a pak dostaneme branku z takové standardky. Nakonec je ale asi bod dobrý, protože jsme prohrávali a dali branku téměř v nastavení. V tu chvíli jsme ale měli vést už o dvě branky a nebylo co řešit.
Po inkasované brance se rozčiloval Martin Kuncl, přes kterého se hlavičkující Pospěch dokázal gólově prosadit. Libor Došek měl hlídat Zbyňka Pospěcha, ale Dukla to zahrála, jak se v basketbale říká, pick and roll: Došála odclonili, podrželi ho za dres a Libor se ke Zbyňovi nedostal. Podle mě jasný faul. Proto jsem se rozčiloval. Každý hráč se dá bránit, ale Zbyňa hraje výborně pozičně tělem. Má také dobrý timing na hlavičku, takže je to s ním těžké. Pocity mám ale rozporuplné, protože na šance jsme byli asi nebezpečnější. Na druhou stranu jsme vyrovnali až v závěru, takže asi je ten bod dobrý.
Nakonec alespoň bod zařídil Slovácku Jakub Petr, který zvládl gólovou dorážku za záda bezmocného brankáře Rady. Určitě jsme chtěli tři body. Dukla je ale doma silná, přestože se jí v posledních zápasech doma nedařilo. Hodně kombinují, špatně se jim odebírá míč. Navíc šli do vedení, ale jsme rádi, že jsme aspoň urvali bod.
Asistenci na vyrovnávací brance má Tomáš Košút, který se snažil prostřelit brankáře. Vyrovnat se musel, stejně jako spoluhráči, s prudkou změnou počasí, kterou přinesla předzápasová průtrž mračen. Celý týden si zvykáme na sluníčko a teplo a pak přijde taková změna. Terén byl ale výborný. Vespod tvrdý a na povrchu rychlý, mokrý.  Bod pro nás není dobrý. Spíš jsme sem jeli vyhrát. Myslím, že jsme nebezpečnějších šancí měli více my. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace